1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Базен

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од incule, 12 јули 2017.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  112
  Дали може базен да се стави да се намести на тераса,на балкон дедо ми упорно вика дека може а ја несакам на балкон а он ми вика дека тоа е ок и дали воопшто сте виделе базен на балкон/тераса??
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,988
  Допаѓања:
  9,616
  Не може.
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,569
 4. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,714
  Допаѓања:
  739
  Види вака @incule дедо ти е во право и нормално дека може во зависност колкав е базенот,колкав е ?
  Ти можеш да му дадеш идеја и да не ти пречи на тараса односно да се постави под тараса така што ќе можеш да рипаш од тараса,а и дедо ти исто така само да не е на први спрат тоа е многу ниско и несоодветно.
  Да не ти биде за обврска ако можеш направи слика па ќе дадеме идеја плус,а кажи ми на собиранка доаѓаш или не ? :)
   
 5. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446
  Не,подобро е ако рипа од втори,тогаш ќе има можност салто да прави,колут наред-назад итд,само зависи од базенот колкав е,барем да е метроипол длабок!:)
   
 6. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,714
  Допаѓања:
  739
  Па да де јас затоа и прашав да не ме свати погрешно,има базени и 2метри длабоки онакви за домашни услови така да ако е на втори нормално и е во полза да е под тараса со тоа што ќе може деде да рипа и пролетер Зрењанин така се вика скокот (стар скок е тој) :cool: чисто ме интересираше базенот ако може @incule слика некоја да прати и да каже за собиранката наредна како и е план
   
 7. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  446
  Нее грешка си,скокот пролетер зрењанин е за од први кат,а за да рипа од втори се вика Ласта Ниш!
   
  На Prashina и __Fenix__ им се допаѓа ова.
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Има да за деца до четири години и за папагали. Јас имам таков за папагали и само папагалот се капи.
  Не би ти препорачала да се експонираш по балкон за да не те оговараат соседите :zelen(star).
   
  На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.
 9. __Fenix__

  __Fenix__ Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,714
  Допаѓања:
  739
  Не се мешај ти и не и кажувај што да прави,она треба да не послуша нас,со @corki убаво и кажавме како треба,а и самата ќе си оцени дали сме биле или не во право,а тоа папагали игуани и сл се приказни за мали деца,гледаш дека таа збори за голем базен..
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Да те потсетам дека секој има право на свое мислење на форум, а ти да не помагаш во дувањето или ќе го монтираш што креваш узбуна ?
   
  На КоњчетоЅвончо и corki им се допаѓа ова.

Сподели: