Баба Ванѓа

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
36
Oхрид
Кoгa јa гледaм серијата се нaежувaм a и верувaм декa е вистина. Прa дедo ми кoгa бил млaд пoчинaл кoгa oтишле дa гo зaкoпувaт стaнaл, и кoгa пoчинa имaше 115 години тaкa дa вo се имa вистина
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да не би гледала т.е да би лажела не би имало толку многу народ, а серијава не е баш правилна т.е да во суштина тоа е но малку ја нашминкале приказната.
Има една бугарска емисија која направила документарен филм со соседите на Баба Ванѓа со кои таа се споделувала некако тоа ми е по веродостојно.
Била видовита викате, предвидувањата од воведниот пост не се оствариле што значи дека врска си немала.

2010 - Трета светска војна која ќе трае до 2014. Врска си нема.

2012 - САД ќе се подели на 5 држави. Поделени се да, ама во Нба кога има All Star, East vs West ете на тоа се поделени.

2016 - Европа ќе нема ниеден жител. 2014 уште малце 2015, Европа има преку 700 милиони жители. Баш да видам како ќе исчезнат овие луѓе.

Значи дека не е точно ова и дека си немала врска вистина е. Дека зборувала со мртви не верувам, не може да се зборува со мртвите. Да можеше јас одамна ќе ја прашав баба ми каде се парите. Премногу и се верувало на старава па дури и серија направиле, бре бре чудо.

Кoгa јa гледaм серијата се нaежувaм a и верувaм декa е вистина. Прa дедo ми кoгa бил млaд пoчинaл кoгa oтишле дa гo зaкoпувaт стaнaл, и кoгa пoчинa имaше 115 години тaкa дa вo се имa вистина
Како мислиш починал па станал? Се повампирил? Прадедо да не ти е Дракула?
Какви се овие глупости ти се молам, уумрел па станал. Што е тоа, како на игрине кога ќе умреш и стискаш play again и жив си.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Била видовита викате, предвидувањата од воведниот пост не се оствариле што значи дека врска си немала.

2010 - Трета светска војна која ќе трае до 2014. Врска си нема.

2012 - САД ќе се подели на 5 држави. Поделени се да, ама во Нба кога има All Star, East vs West ете на тоа се поделени.

2016 - Европа ќе нема ниеден жител. 2014 уште малце 2015, Европа има преку 700 милиони жители. Баш да видам како ќе исчезнат овие луѓе.

Значи дека не е точно ова и дека си немала врска вистина е. Дека зборувала со мртви не верувам, не може да се зборува со мртвите. Да можеше јас одамна ќе ја прашав баба ми каде се парите. Премногу и се верувало на старава па дури и серија направиле, бре бре чудо.


Како мислиш починал па станал? Се повампирил? Прадедо да не ти е Дракула?
Какви се овие глупости ти се молам, уумрел па станал. Што е тоа, како на игрине кога ќе умреш и стискаш play again и жив си.
Да не се напна малку? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
36
Oхрид
Била видовита викате, предвидувањата од воведниот пост не се оствариле што значи дека врска си немала.

2010 - Трета светска војна која ќе трае до 2014. Врска си нема.

2012 - САД ќе се подели на 5 држави. Поделени се да, ама во Нба кога има All Star, East vs West ете на тоа се поделени.

2016 - Европа ќе нема ниеден жител. 2014 уште малце 2015, Европа има преку 700 милиони жители. Баш да видам како ќе исчезнат овие луѓе.

Значи дека не е точно ова и дека си немала врска вистина е. Дека зборувала со мртви не верувам, не може да се зборува со мртвите. Да можеше јас одамна ќе ја прашав баба ми каде се парите. Премногу и се верувало на старава па дури и серија направиле, бре бре чудо.


Како мислиш починал па станал? Се повампирил? Прадедо да не ти е Дракула?
Какви се овие глупости ти се молам, уумрел па станал. Што е тоа, како на игрине кога ќе умреш и стискаш play again и жив си.
Се врати oд мртвите не лaжaм тaкa било дoјди и ке ти кaжaт ќе се увериш самиот
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не се напнав туку не верувам во ова. :)
Таман работа за ова да се напнувам.
и ја не верувам во тоа што го предвидела, ама дека гледала верувам т.е таа не била видовита туку само го пренесувала тоа што и се кажува
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
и ја не верувам во тоа што го предвидела, ама дека гледала верувам т.е таа не била видовита туку само го пренесувала тоа што и се кажува
Според мене не била ништо освен стара и слепа жена.

Се врати oд мртвите не лaжaм тaкa било дoјди и ке ти кaжaт ќе се увериш самиот
Како се вратил од мртвите жити се, читаш ли што пишуваш? Ова го немав видено до сега, човекот умрел и се вратил од мртвите и живеел до 115 години. Кој ли филм го гледаше?
 
Последна промена:

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
^па види ако имал епилепсија и добил напад можно е да го помислиле за мртов, оти при тој напад си баш ко мртовец не даваш никакви знаци на живот, ама се слушаш само лошо е што можеш ни трепките да си ги отвориш не па да мрднеш од лично искуство ова го зборам. :sreken И кога се разбудил опаа воскреснаал, па си продолжил со животот најнормално, ко мене само што мојов напад по благ бил :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Колку долго не даваш знаци на живот? Дека девојката пишала отишле да го закопуваат па станал, значи поминале во црква и се тоа па после на гробишта. Толку долго не давал знаци на живот?
 

belabelina

Истакнат Член
6 ноември 2014
94
25
318
36
Oхрид
Според мене не била ништо освен стара и слепа жена.


Како се вратил од мртвите жити се, читаш ли што пишуваш? Ова го немав видено до сега, човекот умрел и се вратил од мртвите и живеел до 115 години. Кој ли филм го гледаше?
не гледaв никaкoв филм се е вистина дa не е вистина немa зa џaбе дa се брукaм aкo не е вистина. Знaм дека не е зa верување aмa се е вистина затоа aкo не верувате дoјдете и ке ви кaжaт сите