1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Аvril Lavigne

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Armagoddamn, 28 октомври 2015.

1. Armagoddamn

Armagoddamn Истакнат Член

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    Avril Lavigne е 31 годишна пејачка од Канада
    Текстописец, соло изведувач, филантропист
    За неа колку и да зборувам малку е ...
    Таа ми е инспирација од мојата 17та година, омилена пејачка, засекогаш
    не можам да одвојам омилена песна, омилени ми с есите песни и сите албуми. ако веќе треба да бирам, би одбрала Let Go, Under my skin, како омилени албуми и сите песни во нив
    Complicated, my happy ending, wish you were here, nobody's fool, sk8er boi, I can do better, I dont have to try, forgotten, together, nobodys home
    Всушност таа беше рок ен рол девојче, која стана поп ѕвезда, ја ценам и како личност ја сакам како сестра и ја почитувам максимално, мојот сон е да бидам Аврил,
    Ги знам сите нејзини песни, и и пеам на караоке
    напишете ги вашите омилени песни овде
    и искрено многу ги сакам оние кои ја сакаат Аврил

Прикачени податотеки:

• 39TAbVQ.jpg
      39TAbVQ.jpg
      Големина на датотека:
      42.2 KB
      Прегледи:
      3
  2. Ranta

Ranta Истакнат Член

Зачленет на:
    22 октомври 2015
    Мислења:
    73
    Допаѓања:
    27
    Незнам колку е точно, ама гледаше еден другар на шитБук и виде вест од Анал5 дека пејачкава била умрена веќе 10 години (се самоубила). Ова досега било само нејзина двојничка. Потврдете дали е точно.

3. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,993
    Допаѓања:
    9,620
    Ваквиве стории се провлекуваат уште коа Пол Мекартни беше се` уште жив. (сарказам)

Шо знам, Аврил е ок за време коа не знаеш кој си и шо со себе - рана адолесценција најобично тука кризираш на идентитет, па се пронаоѓаш у нејзините лесно певливи песнички. Ја слушав јас коа искочи, имаше некои 16 години (јас 15) и ми беше ок. Брзо се прележува тој период, така и пејачкава откако ќе ислушаш 3-4 песни веќе влагаш у шаблон и знаеш што како. Не се споредува со Amy Lee затоа што песниве и` се многу помеки за разлика од вторава иако шаблонот е скоро ист.
    Шеќерна прикаска од Славко Јаневски.

На ●Untouchable° и Аркантос им се допаѓа ова.
  4. Armagoddamn

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    teorija na zagovor e ova
    conspiracy theory

5. Armagoddamn

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    Ne mora da znaci deka i Amy Lee ne ja slusam,
    Hayley Williams (PAramore) isto slusam
    a sega Alissa White (Agonist) Anna Murphy (Eluveitie) Sharon Den Adel (Within Temptation) Mariangela (Tristania) Aylin (Sirenia)
    A Avril e posebna prikazna i ne se lesni pesnite, ovie od prvite albumi, let go, under my skin, the best damn thing.
    Complicated edvaj ja nauciv, jas i gi slusam postarite pesni, koga bese tinejdzerka (rock n roll devojce bese)

6. Аркантос

Аркантос Romanticist

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    2,353
    Допаѓања:
    3,846
    Јас па типкава органски да ја поднесам не можам. Значи писка, вришти... И стварно не знам како ја класифицираат во типка што пее „лесни“ песнички.
    Не! Не! Не се лесни песнички. Ужасно тешки се. Мајнд фак ти праат!
    А да, два чекори напред. Има една песна со која се заразив лани по вина на жена ми. Е од сите нејзини песнички, само ова можам да го слушам:

Сподели: