А вие што очекувавте...?

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Kaкви се КолдПлеј такви се,барем промена да има,или пак би отишла на концерт на Хулио Иглесиас,него го почитувам како пејач...ама само да дојдат.Само нема кој да организира бојкот.Јас сум за забави секогаш ама не може да го имаме тоа ние ако и во иднина се случува тоа сценарио.Од тие пари што ги платиле Гета,Армин и сwбите можеле да размислат и да прочепкат низ интернет што сакаме ние бар да ги донеле Колд Плеј,Еванесенс,или некој пејач од светска класа.
Еднаш ми доагаше да им пишам порака на оние кои ги канаат пејачиве и да ги отерам кај што не треба.
Работава стана исто ко турско индиските серии-се едно исто.
Е да,кога сме веке кај начукувањето велиш дека кој не го слуша не БИ ОТИШОЛ,а јас ке ти кажам дека ке го "прослушат"само да се пофалат дека плеснале на маса 1000 че...

Е ова е веќе напредок и ми се свиѓа. Да точно дека има изумрениѕвезди или оние кој веќе се претвараат во највеча црна рупа, но има и all time celebreties. Е сеа мислам дека превише се удира акцент на едното наместо да има од двете - newcomers и оние што се во својот зенит. Работата е што ние имаме од вториве. Се кладам ќе ги донесат и Coldplay само што за жал коа ќе одат по надолна линија. Тоа е политиката на нашата ни земјичка, таков профит сака да си стекне. Јас неам нишо против нек си плеше и Аца само да не биде толку зафатена Арената за да другиве да не можат да дојдат до ред.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Ma и Џастин Бибер нека го доведат пак ке е подобро,ке отидам прва ама да го мавам со домати ама кога ке размислам подобро скапи се :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Не ни држи гзот за бојкот тука. Ако почнува некој такво нешто,викајте,како и да е. Едино шо ни остануе е да се помолиме и Таксират да не го зафркнат и тек тогаш да нема ич кај да се изнаскокаме.