Анимирани филмови

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
tinker-bell-movie-poster-.jpg

Овој ми е омилен. Сега не се сеќавам многу, но мислам дека има два дела и мислам дека и двата ми се гледани.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Frozen
Филм од Дизни, секако одлична анимација, сцена, интересни ликови. Во приказната се раскажува за две сестри принцези, и што се едната сестра треба да жртвува за да ја заштити другата. Многу добар филм.
images


Аlpha and Omega 2
Во вториот дел продолжува приказната, Кејт и Хемфри со нивните три малечки се собираат за прв пат да ги слават празниците заедно. Но едно од малите ќе исчезне. Сега сите волци од нивните раси се собираат во потрага. Многу добри се и првиот и вториот дел. Анимацијата е одлична.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Змејче

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
The Croods (2013)
Animation/Advanture/Comedy

PH0hWigD5ESr36_1_m.jpg


ако сеуште не сте го погледнале, ви препорачува да го погледнете да ве насмее до солзи...највеќе Белт :zelen

та-та-таааaaaaа! :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
A Turtles tale, Sammys adventures
Прекрасен анимиран филм, за сите љубители на овие филмови го препорачувам, има и втор дел..
Sammy%27s_Adventures.jpg
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Мојот омилен анимиран филм е Monsters University
Дечки ова не е само обичен анимиран филм за деца, напротив пораката која ја испраќа е толку моќна и самото тоа што си се пронајдов во улогата на Мајк ме трогна. Чудовиштата се запишуваат на факултет и една професорка му кажува на Мајк дека тој не е страшен, буквално му ги руши сите соништа што ги имал уште од дете, дека ќе биде најстрашното чудовиште што ќе плаши деца и ќе обезбедува струја за неговиот град. Мајк се труди премногу и не сака да се откаже, преупорен е паметен и секогаш спремен да помогне на неговите пријатели. He is my hero and I adore this animated movie :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Мислам се` уште нема излезено нешто што би го соборил овој цртан филм.
Посебно финалната сцена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The puss in boots