Американска пита

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
American Pie е 1999 тинејџерски филм комедија напишана од Адам Херц . American Pie беше режисерско деби на браќатаПол и Крис Weitz , а прв филм во American Pie филм серија . Филмот беше кутија-хитови и предизвика три директни продолженија : American Pie 2 (2001), American Wedding (2003) и American reunion (2012). Филмот се концентрира на пет момчиња (Џим, Оз, Финч, Кевин, а Стифлер) кои посетуваат Исток Големите водопади Висока. Со исклучок на Stifler, пријателите направиja пакт да ja загубат своjата невиноста пред нивното матурирање . Насловот е позајмен од народната песна со истото име и се однесува на една сцена во филмот, во кој е фатен главниот лик мастурбира со пита откако беше претходно кажано дека третата база се чувствува како "топло Apple Pie ". Тоа е исто така е наведено од страна писател Адам Херц дека насловот се однесува и за потрагата на губење на својата невиност во средно училиште, како што е "Американец како пита од јаболко,,
American_pie_poster.jpg


Листа на American Pie актери
67370.gif
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Само првите 2 се океј, другите се тапа, дека не можат да ги надминат првите.
Најјака ми е сцената во вториот дел, кога ќе влезат во куќата на девојките, ќе им чепкаат низ фиоките, ќе си играат со нивните прслучиња, и некои други играчки. Во меѓувреме ќе се вратат девојките и ќе ги фатат дека им чепкаат, па ќе ги тераат да се бацат Џим и Стифлер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

.M_

Староседелец
15 февруари 2012
35
17
1,008
33
И која треба да биди дискусијата овде ? Демек крајот на некој дел од филмовите е нејасен, па сега терории ќе пишуваме. Или сите ќе стават по едно клипче од омилениот момент и толку.

Глупости.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo and parvati

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
Секој нека си ги каже омилените моменти од филмовите, дали му се допаднал, дали му е досаден, омилен лик....
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
има премногу омилени моменти неможам да издвојам ама ќе го кажам омилениот лик СТИФЛЕР :D му нема маж !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
американски дебили кои ебеф како наши постари комуњари у стилу ' eee ја на тфои године по две-три водеше' ..
еее да бееееее, што биле порано девојчиња бее па до толко да идеф сс кога стигнеф, бш напротиф,порано било оргазам за цицку да гу фатиш бре!!!
заа филм неам речи, најглупи амерички (американски) : ) срања што можеф да се видиф сс голо око
журке и кецаже на сфи стране, дебели дебили американски што се начукуеф од две чаше пивоо лол
ич не ми се сфиѓа филм , глеаја сам неколко дела( тија први) фала богу после тој престана, па не сам у пубертет маму му е*у
омилена сцена хаха неам или иам ама нереална е мноо : ) 'дечко сфршуе сс слушалке на уво, прска гу сфе бабу му'
ццц дебилизам американски
сори што хејтам ама тој е тој нејќу такфи стфари ич
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
шо е сменет воведот и насловот ајде.
Копирано од Википедија и нетргнати линкови ?
Ма дај ви се молам .. и објаснете ми зошто на крај пискате кога некој оди офтопик ?
Како да не одиш офтопик на ова ? -.-
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
добар филм у секој случај...голема доза на хумор...онака убоо да се исплачеш од смеење :D

иам замерка само за 7иот дел ( дел со многу секс и еротика), да бидеме искрени не дека мене ми смета тоа...ама се навикнав сите делови да бидат онака ептен топ у позитивна смисла, да има по нешто да се скрие и открие...ама вој дел баш и ме разочара...