Алкохолен хороскоп

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Риби
Затоа што Рибите важат за чувствителни, нежни, срамежливи и примерни, ним им е потребен пијалак кој има топлина, а истовремено ќе им го "одврзе јазикот".
Идеален избор е коктелот "White Russian", составен од водка, ликер од кафе и крем.


Јок :nah Нема врска ова, не пијам јас вакви коктели. Си пијам пивце :) и не ми требаат пијалоци кои имаат топлина да ми го одврзат јазикот си зборам јас и без нив :D
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Водолија - вистина.

Не обожавам алкохол, и не пијам често. Кога веќе ќе решам да пијам, целта ми е и да се опијанам. А тогаш пијам текила (прв избор) или џин тоник (втор избор). :)
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Тие сакаат слобода, искреност и отвореност, а таков е и нивниот избор на алкохол.
Не сакаат "шминкерски" пијалаци, па затоа прв и најчест избор им е пивото, а пијат и ракија.
Единствено треба да внимаваат да не измешаат повеќе алкохоли затоа што тогаш стануваат премногу емоционални и носталгични.
За изборот на алкохол не ми е погодено.Пиво не пијам,а ракија па ич
Иначе другото си е во ред :D
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Стрeлец
Тие сакаат слобода, искреност и отвореност, а таков е и нивниот избор на алкохол.
Не сакаат "шминкерски" пијалаци, па затоа прв и најчест избор им е пивото, а пијат и ракија.
Единствено треба да внимаваат да не измешаат повеќе алкохоли затоа што тогаш стануваат премногу емоционални и носталгични.

Многу е трол хороскопов, ако измеша човек повеќе алкохоли не станува емоционален и носталгичен туку така изгледа во очите на другите, тогаш почнуива да се влечи по земја и да повраќа, а ако го гледа некој од страна ќе речи “Види го, си дошол од австралија и ја бакнува родната земја“:))))
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Рак
Ракот важи за импулсивен и емоционален знак, со често менување на расположението, а под дејство на алкохол однесувањето може да биде и помалку театрално.
Раковите сакаат добри италијански црни вина, но пијат и благи овошни ликери.


Барем да пиев вино или пак ликер, другариве ќе имаа со кој да пијат. А ја пијам вотка и се надевам дека пак ќе киднам до Чешка по апсинт.