Алкохолен хороскоп

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
И откако се направија хороскопи за се и сешто, од љубов и брак па се до начин на облекување... еве ви сеа и алкохолен хороскоп... што хороскопските знаци сакаат да пијат!!! малце глупаво ама ај да видиме што ќе дискутираме! хаааааааа


Јарец
Ако Јарецот реши да оди на луда забава, често пие вода помеѓу пијалаците за да не го "фати" и да ја задржи самоконтролата, но доколку испие неколку чашки повеќе, тогаш Јарецот не е најдобро друштво затоа што на површина излегува неговиот песимизам и мрачните мисли.
Најдобар избор на алкохол за овој знак е лесното бело вино.
Водолија
Идеален пијалак за дивата, ексцентрична и забавна Водолија е текила во сите свои облици. Овој знак може да пие чиста текила, помешана со сок или во коктел.
Иако текилата гарантира забава, сепак треба да се внимава на количината, затоа што под дејство на текилата, Водолиите се однесуваат неодговорно...
Риби
Затоа што Рибите важат за чувствителни, нежни, срамежливи и примерни, ним им е потребен пијалак кој има топлина, а истовремено ќе им го "одврзе јазикот".
Идеален избор е коктелот "White Russian", составен од водка, ликер од кафе и крем.
Овен
Припадниците на овој знак се авантуристички настроени, динамични и иновативни, а со оглед на тоа што сакаат да пробаат нови нешта, дегустацијата на нови коктели е идеална дејност за нив.
Иако коктелите брзо "удираат" во глава, овој хороскопски знак речиси и да е имун на нивното дејство, па така Овенот е своевиден огромен капацитет за коктели.
Бик
Биковите го ценат раскошот, па така радо би посегнале по чашка добро виски.
Секако, треба да внимаваат на количината затоа што тие важат за неумерени кога станува збор за јадење и пиење.
Близнаци
Иако важат за комуникативни и снаодливи во друштвото, по дејство на алкохол лесно кокетираат и разговараат и со странци. Идеално за нив е црното вино ви сите облици.
Рак
Ракот важи за импулсивен и емоционален знак, со често менување на расположението, а под дејство на алкохол однесувањето може да биде и помалку театрално.
Раковите сакаат добри италијански црни вина, но пијат и благи овошни ликери.
Лав
Идеалниот пијалак за Лавот е џин, кој може да се пие на различни начини, без разлика дали е чист или во комбинација со други пијалаци.
Алкохолот кај припадниците на овој хороскопски знак ќе ја поттикне нивната симпатична, забавна страна, па затоа не ретко тие се омилено друштво за излегување.
Девица
Класичен избор за Девицата е џин-тоник, едноставна комбинација без дополнителни калории. Ако претераат со пијалакот, на виделина може да излезе потиснатата, помалку и агресивната страна на Девиците, па тогаш тие може да упаднат и во вербален конфликт.
Вага
Вагите важат за тип на луѓе кои знаат добро да се забавуваат и да се вклопат во друштвото, а идеален пијалак за нив е мартини и ретко претеруваат со него.
Шкорпија
Шкорпиите се одлучни, моќни и страствени. Можат да бидат и љубоморни и посесивни, а овие нивни карактеристики добиваат на интензитет под дејство на алкохол.
Најсоодветен избор на пијалак за нив е финото виски или водка, а доколку пијат количински повеќе, добар избор е пивото.
Стрeлец
Тие сакаат слобода, искреност и отвореност, а таков е и нивниот избор на алкохол.
Не сакаат "шминкерски" пијалаци, па затоа прв и најчест избор им е пивото, а пијат и ракија.
Единствено треба да внимаваат да не измешаат повеќе алкохоли затоа што тогаш стануваат премногу емоционални и носталгични.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Близнаци
Иако важат за комуникативни и снаодливи во друштвото, по дејство на алкохол лесно кокетираат и разговараат и со странци. Идеално за нив е црното вино ви сите облици. :angel
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
Риби
Затоа што Рибите важат за чувствителни, нежни, срамежливи и примерни, ним им е потребен пијалак кој има топлина, а истовремено ќе им го "одврзе јазикот".
Идеален избор е коктелот "White Russian", составен од водка, ликер од кафе и крем.
значи почнувам да се нервирам шо сум риби во хороскоп :mad:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Шкорпија
Шкорпиите се одлучни, моќни и страствени. Можат да бидат и љубоморни и посесивни, а овие нивни карактеристики добиваат на интензитет под дејство на алкохол.
Најсоодветен избор на пијалак за нив е финото виски или водка, а доколку пијат количински повеќе, добар избор е пивото.

абе сето точно ејјј :mstickle
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
Искрено ни за мене не е точно!
Јас повеќе пијам водка-мартини него џин-тоник! хаааааааа

Јас си имам некое проблемче со хороскопов, на некој хороскоп ми пишува дека јарец е од 22.12 - 20.01 а на некои 22.12 - 19.01. Јас сум роден 20ти јануари и стварно незнам дали сум јарец или водолија :rofl:rofl дома од секогаш ми викале дека сум јарец. Така да сега погоре на првиот пост се пронајдов во Водолија. :rofl текила рулз
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and N|ghtmare_f

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Водолија
Идеален пијалак за дивата, ексцентрична и забавна Водолија е текила во сите свои облици. Овој знак може да пие чиста текила, помешана со сок или во коктел.
Иако текилата гарантира забава, сепак треба да се внимава на количината, затоа што под дејство на текилата, Водолиите се однесуваат неодговорно...


Пошо сум водолија слабо пијам текила....повеќе сум по вотката...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31