Автобуси

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Дали преферирате патувања со автобуси или патувате од немање избор или економичност?
Дали сте задоволни од услугите и изгледот на македоснките автобуси?Ако не какви би сакале да изгледаат,во какви автобуси би сакале да се возите?
Сликава ме остави без зборви,би сакала со еден ваков автобус пат околу светот :D
580624_10151184531236752_894809524_n.jpg

а нашиве само што не полетале :giggle
fa7b147e.jpg
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
еххххххх колку часој ми има оправдано фамознио КЕЦО (линија бр.1) Битола :D
зато си го сакам ама ко ќе има пензионери во петок и вторник смрт е сабајле копа на коњушница (envy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: freak, Luckky and JaMi

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Electra : ) кажи ги за наши јуктуриз трактори у форум на бусеви
Пијани шофери и цигани у задњи редови, буле до Бит Пазар и студенти на кои име е смачено од туј вожњу
Крш су ни наши Куманофски афтобуси еј : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Foxboro

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Electra : ) кажи ги за наши јуктуриз трактори у форум на бусеви
Пијани шофери и цигани у задњи редови, буле до Бит Пазар и студенти на кои име е смачено од туј вожњу
Крш су ни наши Куманофски афтобуси еј : )
леле еднаш сум се возела ,се распаѓаат и смрдат,очи печат...
DSC01360.jpg
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Electra : ) кажи ги за наши јуктуриз трактори у форум на бусеви
Пијани шофери и цигани у задњи редови, буле до Бит Пазар и студенти на кои име е смачено од туј вожњу
Крш су ни наши Куманофски афтобуси еј : )
леле вашите се најкатастрофални еднаш се имам возено со Југ турист и мислам дека под стари години ако имам реума сигурна од тогаш ке ми е па и у Кратово има болје автобуси од вашите :zelen
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Дада, јебано тој ни е
Фирма стара како на Титу униформа, стечајци едн куп, распаднало се сфе, сурова реалност...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Иако не се возам со автобуси многу ретко, повеќе сум по кајчина:zelen мислам дека Галеб имаат солидни автобуси бидејќи имаат линија за Софија, Белград, Тирана, не сум сигурен ама мислам дека одат и Германија понекогаш. А со крш автобус не можат да ја напуштат државата, затоа сметам дека се добри.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Аа, што сакате кажете, Југ Турист е историско обележје! :D
Во пакет со автобуската што има умрено заедно со Тито. А бре Свети Николски „Сотка Бус“ е поарен!
А највише се имам смеено што село Дедино Конче има автобуси...авиони!
Најјако е што кај Југ Турист сè е во распад, ама битно има греење, па кога тоа греење ќе се помеша со различните ароми што владеат по автобусот...ау! Ем топлина убија, ем арома убија, Алигиери нема опишано таков пекол. Па уште како до мене секогаш кога сум сама, се паѓаат некои одвеани да седнат и да ти ја растропаат главата...вришти.
Еден ми раскажува како татко му запознал шеик, па како на сред автобус им умрела жена, друг ме прашува за “уметничко име“, па седне некоја постара личност па добијаш и гратис туш + реа на јува (по нашки), кога е сезона. Милина.
Не дека по сите автобуси не е така, ама нашиов народ е посебно речит, мора да признаете. :giggle
На добрата страна, имаме и Штуз, Делукс и по некој пролазен што не вади.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
леле вашите се најкатастрофални еднаш се имам возено со Југ турист и мислам дека под стари години ако имам реума сигурна од тогаш ке ми е па и у Кратово има болје автобуси од вашите :zelen
Многу има и у Кратово. До пред некоја година автобусите (на С.) беа бетер и од Југ Турист, а и сега автобусот ни е тапа, зашто е земен на старо и се расипува по најмалку 5 пати годишно. Превозот во зима посебно е одличен, зашто мрзнеш по најмалку пола саат и не знаеш уште колку време ќе го чекаш автобусот. Сепак подобар е од претходните во кои од секој ќош имаше дупка и во зима дуваше ладен воздух, не се знаеше дали ќе стигнеш дома безбедно зашто беа накривени толку што од надвор изгледаа дека ќе паднат...Друг превозник не вози насабајле сите деца и од основно и од средно и плус уште 20 работници кои се враќаат од трета смена, нема воздух да се издишеш. Поради тоа што го обожавам автобускиот превоз секој ден на враќање од школо си одам пеш по 30-40 минути. Да ја обожавам Македонија и автобускиот превоз во неа. (facepalm)