1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Абортус со вакумска аспирација

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од Поповска113, 8 септември 2018.

 1. Поповска113

  Поповска113 Нов член

  Зачленет на:
  8 септември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здраво.Имам две деца едното ми е три години а другото шест месеци.А во меѓувреме јас останав бремена.Во четврток закажав абортус со вакум и локална анестезија.Пред се,јас сум голеееема плашливка,ве молам од некоја која имала искуство да ми кажи дали боли? Ви благодарам однапред!
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,286
  Допаѓања:
  2,935
  Rodi si go, ke imas za treto dete nadoknada. Ke imas I finansisko olesnuvanje vo odgleduvanjeto. Odednas ke ti porasnat decata. Decata Se dar Od Bog, sreka nosat vo domot.
   
  На Patika му/ѝ се допаѓа ова.
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  122
  Срам да ти е,сакаш да го убиеш бебето
   
  На Miss sweety му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miss sweety

  Miss sweety Нов член

  Зачленет на:
  28 септември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво
  Зарем е важна болката ? Убиваш живот , болката е тогаш за тогаш но потоа цел живот душата ќе те боли. И да те боли заслужуваш , цел живот да ја памтеш таа болка .Не оправдувам абортус во никој случај и под никакви околности.
   

Сподели: