Џамија за хомосексуалци

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Денес во јужноафричкиот град Кејптаун,се отвори џамија за хомосексуалци,во која ист третман ќе имаат како мажите така и жените.На денешното отварање на "Отворена џамија" присуствуваа повеќе новинари отколку верници.Силни полициски екипи беа распоредени околу џамијата, а имало и мал број противници кои носеле пароли и извикувале -ке одите во пеколот. Познат теолог и директор од Оксфорд, оваа џамија ја нарече проект на верска револуција.Инаку во овој дел на јужна Африка живее население кое повеќе од половина е христијанско, а останатиот дел се муслимани. Не најдов нигде слика за да ја видиме џамијата на хомичите, н.о се надевам дека минарињата на џамијата не се со облик на ..................ви текнува каде ми отиде умот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
кај џамија
па и хомосексуалци
лошо
Мислам дека кај нас нема шанси да се изгради ваква џамија.....геј парада не може да се одржи, а камоли да се гради џамија,.може некој споменик за непознат паднат п***р да направат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Damn, дури и африканциве се понапредни од нас. Зошто да не, постојат геј муслимани кои се религиозни, но не им е дозволено да посетат џамија токму поради фактот дека се хомосексуалци. Затоа, создале една каде што ќе можат слободно да идат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and BlackTulip

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Добро де, после Цацко им е крив оти ги делат од останатиот свет.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Со самиот факт дека нив им е одземено правото да влезат во обична џамија, тие се одделени од останатиот свет против нивна волја. Али ете видиш, некои луѓе имаат толку голема желба што не можеш да ги спречиш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
...има и во иљирида потенцијал за градба на таков наменски објект :


аrnautski pederi od zajas :rofl:roflдвајца стари педери си се залапуваат на сред кафана, што значи дека арнаутите се понапредни од хунзите во поглед на толеранцијата кон лица со посебни сексуални потреби...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja