Љубов на прв поглед

Дали ви се случило да се заљубите на прв поглед?


  • Вкупно гласале
    41

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Кога станува збор за љубов на прв поглед, станува дискутабилно прашањето дали навистина постои вакво нешто? Дали на вам ви се случила љубов на прв поглед? Какво било вашето искуство?

Ако некогаш ви се случило да забележите личност прв пат во животот и инстантно да почувствувате привлечност кон оваа личност, а да не станува збор само за физичка привлечност – тогаш сте биле дел од љубов на прв поглед. (inlove)
 

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
На прв поглед не али коа помина втор пат готова бев.. :p
Мене не ми се десило искрено,али верувам во тоа,зошто да не..Љубов е љубов,не бира прв,втор,трет поглед,коа ке реши да мавне мава и крај !! :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and LMFAO

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
епа братче тоа нешто те мавнало тебе.. :) ајде дај боже да биде и да трае уште многу многу денови месеци годиниии ! :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and LMFAO

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Дали ви се случило да се заљубите на прв поглед? (inlove)
Кога некој ќе ми постави прашање кое почнува со „дали“, јас одговарам со „да“ или „не“.
Па сега ти види дали има смисла воведниот пост да биде такво прашање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, 4FUN and JaMi

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
епа братче тоа нешто те мавнало тебе.. :) ајде дај боже да биде и да трае уште многу многу денови месеци годиниии ! :sreken
Уште се немаме запознаено. Преку погледи комуницираме.. мислам дека ме разбираш. (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ♠ Таа Сум ♠

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Кога некој ќе ми постави прашање кое почнува со „дали“, јас одговарам со „да“ или „не“.
Па сега ти види дали има смисла воведниот пост да биде такво прашање.
Па пиши Да или Не.. Доколку е Да, добро би било да објасниш како се случило тоа, колку пати ти се случило.. па дали веруваш дека е можно да се заљубиш итн итн... :)
 

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
Уште се немаме запознаено. Преку погледи комуницираме.. мислам дека ме разбираш. (inlove)

Потполно те разбирам :) тоа е тоа,поглед па запознавање,па излагање,па ово оно,врска трте мрте,љубовта секој ден се поголема и на крај свадба :D зашо да не ^^

Шала на страна,со поглед започнува се.Искрено мислам дека ќе биде нешто,само напред и храбро
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO