Љубовта и разликата во годините

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Оваа врска не би траела подолго од неколку месеци. Девојчето според годините е прва па и втора година средно. А ан дечкото во тие години хормоните му вријат, си има потреби кои девојче на 14 години не верувам да може да ги задоволи. Доколку имаат врска тие двајца, истата ќе трае кратко како што реков, едно поради претходно спомнатата причина, друго поради различните интереси, ќе има несогласувања. Јас сум навистина против, да е девојчето 20 а тој 25 тоа е друга приказна, али 15 годишна со 20 годишен е многу многу друго :eek
На другарка ти ова и се години кога треба да се зафркава, да флерута, да излегува и дружи али со врсници :)

Јас мислам дека нема да трае малку од причина што некои машки имаат фетиш да одат со помали и да бидат први во се.
Ја знаеш онаа фраза "Јас ја израснав, ја научив на се". Уште да и биде прв и девојчево со најубави школски години може да се поздрави.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and She

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Што мислите машкото да има 20 а женското 14
Машкото сеа само што напуни 20на фебруари а женското у мај 15(прашува една моја другарка)Дали вие би оделе така....
многу, многу малку се 14-15 години
дете е бре тоа уште
не брзајте да пораснете
имате толку многу време пред вас за сѐ,па и за љубов
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Stenak

Stenak

Полноправен Член
19 февруари 2012
46
84
18
Што има врска ?
Кај мене девојката е 1 година постара, се водам по принципот "подобро старо да те учи, одколку младо да те мучи" :giggle
Шала на страна, ако си со некој си одговараш, ако се разбирате, ако се сакате, разликата во години не би требало да претставува проблем. Е сега како што кажа lady_blue, разлика од 5-6 години, кога едниот има 14-15 не е најдобар пример за тоа, размислувањата на двајцата се многу различни, тешко дека нешто би излегло од тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: sweetgirl and lady_blue

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
во помладите години (да речеме 15:25) е пресудна. Зошто 15 сепак се години кога биолошкиот часовник исфрлува жешка лава и неконтролирано чука. Додека 25 е веќе сосема друг стадиум. Но да речеме ситуација 25:35 можно е. Едната страна можеби навлегува во фазата на крајот на експерименталното додека 35 години се веќе зрелост и тоа длабокла.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
нема да се забележува разликата и до 10 год да е ако и двајцата се полнолетни.јас имав дечко постар 6 години и научив многу од него имав доста добри совети од негова страна
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
се согласувам дека нема врска разликата во години доколку помладиот нема бар 24,но пак зависи и од самите личности....јас сум била во врска со 6 години помал и мозам да кажам дека без разлика што таа врска заврши дека до последен ден дур траеше беше супер....можеби некој ке ме издемантира дека штом завршичо знаци не чинело...напротив,но ако продолжам да образложувам нема да можам да застанам :)....имам предрасуди за вакви врски колку и за било која врска друга
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

turop

Активен Член
15 март 2012
105
68
28
А зашто постои правилото дека мажот треба да е секогаш постар.Т.е.Не прифаќа никој помлад маж од постара жена.
Еве сакам да прашам некој дали имал искуство да му се има случено да се загледа во постара жена 10 год.
Што се случува со тоа дали може да функионира,кој треба од нив да го направи првиот чекор за да започнат некоја романса...