Љубовни проблеми

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Лејди блу ти даде најдобар коментар :) Твоето срце е далеку од сршено :)


Инаку, на темата скршено срце во вистинска смисла на зборот...; плачење неколку пати дневно, хедонизирање со секаква вкусна храна, пумпање со книги, давење во муабети со другарки, дупло повеќе излегување, прибирање дома дури сабајле. Тоа е мојата терапија за скршено срце. :) И било сршено неколку пати, од дечко, од другарки сеедно.
Ама ако не почувствуваме болка како би знаеле што е среќа? болката создава и од неа се раѓа нова личност :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dea and Baronessa

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Колку инспиративен проблем, јас дури и на гугл побарав соодветна реплика на вака содржајна констатација...:unsure
Пробај со солна киселина на неговата машкост....има да те сака и Пајдушко да ти го врти кога ќе му трепнеш.


Омг!...Со што го упропастуваат форумов, најверојатно следен проблем ќе биде : Не ме поукна! Помоооооооооооош!!! :eek
 

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
Ќе може ли помош????Имам дечко ама во последно време се однесувам чудно спрема него,сето тоа е поради тоа што почна да ме привлекува друг,кој инаку ми е другар- мислев дека го сметам за другар.Проблемот е што со него не би била во врска никогаш,сакам да си останам со овој сега што сум,го сакам(бар така мислам).Зошто се двоумам помеѓу нив?Како да го тргнам другарот од мислите?
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
^^^ Блонди, не знам колку време сте во врска со твојот дечко, ама логично е да имаш други симпатии освен него побогу.
Сигурно и тој кога ќе види убава девојка, не мижи, блее во неодредена точка дури помине и размислува за тоа кој ги палел куќите во Арачиново...

Првичната хемија е нешто што поминува и тоа не можеш да го смениш, и да бидеш со овој вториов ќе дојде момент кога нема да ти летаат пеперутки во мешето кога ќе го видиш и нема да дежураш над мобилниот да ти се јави...
Она што е најбитно е што сте доживеале во вашата врска, љубовта ја градат многу нешта: Доверба, разбирање, спокојот кога ќе се потпреш на неговото рамо, спомените кои ги скокоткаат вашите предвечерни моменти, помислата дека постои некој за кој се грижиш и кој се грижи за тебе...

Преиспитај се ти, што всушност ти фали тебе во твојата врска. Ако навистина се двоумиш константно дали твојот дечко е оној кој те исполнува, тогаш раскини му, не поради нов симпатија, Јанко, Станко...туку поради тебе.
А монотонијата е нешто кое нема да помине ако само туфкаш и дремеш со скрстени раце.
Почни од сексот. Смени нешто, зачини нешто...

АКо не бива, не бива, со сила убавина не бива...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kones and Black Mamba

Blondie

Староседелец
19 февруари 2012
612
1,085
1,093
^^^ Блонди, не знам колку време сте во врска со твојот дечко, ама логично е да имаш други симпатии освен него побогу.
Сигурно и тој кога ќе види убава девојка, не мижи, блее во неодредена точка дури помине и размислува за тоа кој ги палел куќите во Арачиново...

Првичната хемија е нешто што поминува и тоа не можеш да го смениш, и да бидеш со овој вториов ќе дојде момент кога нема да ти летаат пеперутки во мешето кога ќе го видиш и нема да дежураш над мобилниот да ти се јави...
Она што е најбитно е што сте доживеале во вашата врска, љубовта ја градат многу нешта: Доверба, разбирање, спокојот кога ќе се потпреш на неговото рамо, спомените кои ги скокоткаат вашите предвечерни моменти, помислата дека постои некој за кој се грижиш и кој се грижи за тебе...

Преиспитај се ти, што всушност ти фали тебе во твојата врска. Ако навистина се двоумиш константно дали твојот дечко е оној кој те исполнува, тогаш раскини му, не поради нов симпатија, Јанко, Станко...туку поради тебе.
А монотонијата е нешто кое нема да помине ако само туфкаш и дремеш со скрстени раце.
Почни од сексот. Смени нешто, зачини нешто...

АКо не бива, не бива, со сила убавина не бива...

Ќе те послушам и ќе се обидам да сменам некои работи.Фала многу за советот
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
ке ве молам за довет.. пред некој ден се самозадоволував со тушот? дали јас ке родам бољер? ве молам за помош итно м ие...:rofl:rofl

жено ти не ми мавај ми се допаѓа , туку помогни некако...;)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
UnFleur иначе моја жена од сношти не ми помогна ич.. сега ке и сум лут....инаку фала на сите други шо мо помогнавте.. топ сте бацки :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avona Vi