Љубовни проблеми

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Имам симпатија, а можеби е и повеќе од симпатија, но тој има девојка. Вчера дознав дека сега се официјално во врска. Не знам што да правам... прв пат вака се чувствувам скршено, иако другарките ми помагаат и викаат дека треба веќе да го заборавам, не можам. Секој ден го гледам и не знам што да правам.

Дали вие постарите и поискусните би ме советувале нешто? :(

Не е ни прв ни последен ;) Секогаш ќе има поубав,по паметен дечко, позгоден поинтелигентен и дечко што секогаш повеќе ќе ти се допаѓа од оној претходниот :)
Така да лично совет до тебе: Уживај и пливај
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Никогаш немој да дозволиш да ти биде приоритет некого што си му ти само опција ;)
Размисли дали тој заслужува толкаво внимание да му посветуваш. Сепак твоите мисли и време се скапоцени нели? :) Размисли на кого ќе ги потрошиш и дали ќе се замараш за невредни личности кои што моментално си уживаат во друга прегратка :)
А и на овие години уште колку вакви работи ќе ти се случат... Тие се и многу слатки на некој начин :) Уживај си и немој тоа премногу озбилно да го сфаќаш :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Teresa, ThiNk :) and Rosana

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
деее бе мало не пропаднал светов... тој нема да се жени со неа... ајде живеј си... ќе си дојде и он кај тебе.. ич да си немаш мака...
п.с. машките се како кучиња секогаш се враќаат (без навреда) (hug)
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Не се потресувај и ти многу ,сите сме имале скршено срце во најубавите луди години , требаш едностано да си продолжиш со животот на најубав можен начин ,повеќе дотерувај се ,не го меркај многу ,обиди се да бидеш силна и да му покажеш дека не ти е гајле иако те боли срцето , но така е најдобро верувај , пошто машките се добри играчи , ако трчаш по него , многу ќе игра со твоите чувства , а ако види дека си силна и јака тој ќе потрча по тебе за кратко време :wub
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana and Dea