1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубовни проблеми

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Dea, 15 февруари 2012.

1. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    sakash open relationship, i da si bockas nastrana, epa druze takvi drolji se najduvaat samo ako vrtkash mn pari. :D

2. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    Не барам да имам дроља и да си боцкам други на страна, барам некоја која ќе има широки сфаќања за животот и која нема да ти ја крати слободата од љубомора. Замисли ти имаш женска ама со твоја колешка или другарка се гушнете најдругарски додека сте на некоја журка додека играте, а женска ти ти вика океј не мора да искачаме видов дека ме изневеруваш? Не би ти дошло да и ја плеснеш една за да сфати дека љубомората е болест?:D

На escape му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    Нема таква другар.

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  4. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,171
    Допаѓања:
    2,233
    Оп стоп, насилство никако :)
    Кажи и само чао пријатно и толку ич не се замарај со љубоморни. :)

5. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    Далеку од насилство само така е зборот. Сега сме во нешто како пауза пред раскинување. Љубомората да била болна работа.

6. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    Да не ти солам памет ама тоа паузи,одмор итн се глупи работи,може и ќе ме искритикува некоја али ако сакаш вистината да ти ја кажам,а таа е дека да си ги мењаваш не како чорапи туку како зрна сончоглед кога грицкаш,па со текот на годините ќе дојдеш на ниво такво што ќе гледаш поинаку на тие работи (малце поинаку) и ќе ти биде приоритет нешто по сериозно кое се надевам ќе знаеш да го негуваш (ако заслужува),сега батица плескај газинја нека звонат ;):cool:

7. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,266
    Веројатно девојката те сака и затоа се појавуваат испади на љубомора (заедно со недостаток на самодоверба ваљда) ако не беше така ќе и беше свеједно каде одиш и сето тоа (како шо тебе ти е свеједно што прави таа) на тие години таа е ситуацијата па и не само на тие, се плаши дека ќе ја изневериш, нажалост нема опција во која нема да ја повредиш, ќе мора да ја оставиш пошто девојката очигледно си бара нешто за подолгорочно и нема ништо страшно во тоа, има и на 20 кои си бараат сериозна врска, проблемот е што имате сосема различни цели :kafe
    Најдобро да и раскинеш но на фин начин и дај и на знаење дека тоа што те сакала ти значи нешто и дека ќе го паметиш тоа, не ја повредувај и ослободи ја да си бара сериозен партнер :pusi

8. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    Се тоа океј така и ќе биде, но ме нервира тоа што за се она си кажува дека е во право, дека таква си е не мора да се мења, а кога кажува дека сум ја ,,изневерил,, вика да не прашувам зошто после не ми правела муабет или ме оставила на сеен. Болно е да се љубоморен, да не сакаш промена за да ти биде бољи у врската и да не наоѓаш компромис за двете страни да бидат задоволени.

9. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,171
    Допаѓања:
    2,233
    Имаш девојка, или уште си ги мењаш?
    Не заебавам Мац, немој да мислиш дека си фраер во очите на девојките ако имаш се повеќе и повеќе поминато. Дури и кола кога купуваат луѓето гледаат да е со по мала километража
    Јас, а и многу други девојки не би сакале да бидат со мажи што појма немаат со колку се биле.

На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Struggler

Struggler Староседелец

Зачленет на:
    19 јануари 2013
    Мислења:
    1,755
    Допаѓања:
    1,002
    bato takvata so ne ja boli kur, se pleska so drugi, a so tebe izigrava cesna.

Vaka na laicki nacin kazano i najprosto.

Inace ako sum kulturen i realen, ne postoi takva kakva so ti zamisluvas, a i toa ne e vrska, samo si se zadovoluvate na oralnite i seksualnite potrebi pomegju dva razlicni pola.

Inace kolku godini si?

На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: