1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубовни проблеми

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Dea, 15 февруари 2012.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Ако му е убаво секогаш меракот нема никогаш да му помине.
  Упорен е, а во меѓувреме има некоја друга. Ништо не го чини да проба и кај тебе.
  Што ќе направиш е твоја одлука, јас само може да те посоветувам да не паѓаш во вакви стапици зошто сепак ќе бидеш ти повредена. (star)
   
 2. BrokenWings

  BrokenWings Нов член

  Зачленет на:
  8 ноември 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Љубовен проблем " пушење трева" ! Не осудувам и не го менувам некој ако пуши понекогаш и сака да се опушти.Проблемот е пушење трева секој ден,по 2-3 џоинти.Не се разбирам многу,ние веќе прекинавме ионака,не ни почнавме како што треба,беше многу искрен со мене и ми кажа дека никогаш за ниедна жена па дури и да ја сака,не би ја оставил тревата.Некако ова ми боди очи,се осеќав како да ме става на место швалерка,а тревата девојка.Јас дополнително имам мое детенце,типот предобро ме третираше,но некако не сакав да продолжам со некој на кого му треба секој ден нешто за опуштање,и да се осеќа мирно.Според мене мир може да имаш со љубов,ама тој решил никогаш да не ја остави таа трева,посебно не за жена.Јас немам за ништо предрасуди и не судам никого,би прифатила да пуши чат-пат,знам дека не ствара физичка зависност,но некако ми е неприфатливо секој ден по 2-3 пати да пуши.Некогаш и 5 џоинти.Можеби некој ден ќе прескокне но во секој случај не е понекогаш.Не сум многу упатена и иако не сум со него сепак сакам да слушнам некои мислења,искуства.
   
 3. КоњчетоЅвончо

  КоњчетоЅвончо Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,094
  Допаѓања:
  2,146
  Пол:
  Женски
  Он одамна е веќе зависник од тревата не може едноставно да пуши по два три до пет џоинта НА ДЕН и да не е зависник.
  Нема што да се кажува тука колку и да те третирал добро дрогата си е дрога за твое па и за доброто на твоето дете најпаметно било што си прекинала една таква врска.
  И биди среќна што не ти се закачил ко пијавица оти тоа е својствено за зависниците.
   
  На Dorina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Јас не би се гледала со некој што пуши трева. Овој ептен навлезен е кко што пишуваш, сигурно ќе проба и друго нешто.
  Раскини му пред ти сама да се впуштиш во такво нешто.
   
 5. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  652
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Дали вашите дечковци пишуваат со други девојки??
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Не.
   
 7. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Zosto da ne pisuvaat? :)
   
 8. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Od kade znaes? :)
   
 9. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Ако не си го знаеш дечкото, вереникот, мажот, зошто би била со него ? Ако се сомневаш во нешто подобро раскини му. Мојот нема време за да пишува со други на социјални мрежи, ниту па залудно да губи време на истите. :zelen(star)
   
 10. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Ozbilna si? :)
   

Сподели: