Љубовни проблеми

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
О, па тоа не е дете, МАЖИШТЕ Е, големо. :) :D
И, шо напраи, се зедофте? :D
Не следиш, тука си?! Кажи нешто, сподели... :sreken

Сум имала врска со постар маж, скоро 15 години разлика... ја помала, незрела, наивна, глупа... Не ти препорачувам. Мада не сме сите женски исти, шо знам |-(
Ќе те мафта цело време како сака :( и ќе се заебава :) На крај ти ќе бидеш расплакана :D И да се заљуби, такви се постарите, горделиви... ќе те шитнат|-(со најобичен изговор, иди лупај глаа од ѕид. Мене не ме шитнал, јас го шитнав за глупост. :rolleyes: СВЕ СИ МИСЛЕВ,ОТИ НЕ МЕ САКА. :) (shake)
Никогаш не моеш да разбереш шо им се врти низ глава... Пошо го

немаме нивното искуство и преживеано. Батали го!

Е како да го "шитне"кога вика дека им се свиѓа!?:)А кога некој/а,ти се свиѓа,бараш начин како да ја/го фатиш!
Не гледаш ли дека таа бара совет како да го фати,не да го шитне.
Да не им се свиѓаше немаше да бара никакви совети!
Можно е "детето"да има искрени намери,од каде знаеме ние што мисли тој!?
Точно е тоа дека разликата во години е релативно голема,но незначи дека лено ке ја остави,или незнам што друго.:)
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Е како да го "шитне"кога вика дека им се свиѓа!?:)А кога некој/а,ти се свиѓа,бараш начин како да ја/го фатиш!
Не гледаш ли дека таа бара совет како да го фати,не да го шитне.
Да не им се свиѓаше немаше да бара никакви совети!
Можно е "детето"да има искрени намери,од каде знаеме ние што мисли тој!?
Точно е тоа дека разликата во години е релативно голема,но незначи дека лено ке ја остави,или незнам што друго.:)

Таа го сфиѓа, а за него не знаеме значи. :) Тој знаеме сите дека е повозрасен, и е стара ласица.. Знаеме какви се повозрасните дечки. :D:rolleyes: Јас нажалост,многу доцна тоа го разбрав... Како и да е. Ако не таа, тој сигурно еден ден ќе ја шутне, без ронка милост. :) Кога ќе му здосади. Кога ќе сфати дека најдобро е да си биде со некоја од неговата генерација и дека поубаво ќе се разбираат, кога ќе сфати дека не е се во сексот, туку и во зрелоста на женското.
Голема е разликата е тука доаѓаат сите подруги проблеми, треба да се уходи таа во неговото друштво или тој во нејзиното, послем доаѓаат испадите и ред други ствари. Искрени намери имал „детето“, како да не. :)
Може за жена ќе ја зима, па и да ја земе еве да речеме, после неколку години таа ќе го остави, ретки се сега женските, девојките, од машкиот род општо, кои љубат вистински и искрено. Во денешно време сите се навикнати да шараат.

И, да... Не можеме тука поникако ние да и солиме ум и да и даваме совети, како и вели срцето така нека си прави. Ако сака да се е*е со него, нека се е*е, ако сака да го љуби и да му се препушти, нека го направи истото... Свеедно... (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Prashina

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Таа го сфиѓа, а за него не знаеме значи. :) Тој знаеме сите дека е повозрасен, и е стара ласица.. Знаеме какви се повозрасните дечки. :D:rolleyes: Јас нажалост,многу доцна тоа го разбрав... Како и да е. Ако не таа, тој сигурно еден ден ќе ја шутне, без ронка милост. :) Кога ќе му здосади. Кога ќе сфати дека најдобро е да си биде со некоја од неговата генерација и дека поубаво ќе се разбираат, кога ќе сфати дека не е се во сексот, туку и во зрелоста на женското.
Голема е разликата е тука доаѓаат сите подруги проблеми, треба да се уходи таа во неговото друштво или тој во нејзиното, послем доаѓаат испадите и ред други ствари. Искрени намери имал „детето“, како да не. :)
Може за жена ќе ја зима, па и да ја земе еве да речеме, после неколку години таа ќе го остави, ретки се сега женските, девојките, од машкиот род општо, кои љубат вистински и искрено. Во денешно време сите се навикнати да шараат.

И, да... Не можеме тука поникако ние да и солиме ум и да и даваме совети, како и вели срцето така нека си прави. Ако сака да се е*е со него, нека се е*е, ако сака да го љуби и да му се препушти, нека го направи истото... Свеедно... (wasntme)

Еднаш кажа дека не знаеме за него ништо,другпат викаш дека бил стара ласица!?
ЈАс викам дека не е стара ласица,уствари дека е постар,Е постар,но не е ласица!Како ќе докажеме дека е спротивното кога веќе рековме дека не го познаваме?:)
Можеби "детето"е супер особа:).. и најверодостоен совет ти беше,онаа последнот,па шта би,БИ!:)...:D
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Еднаш кажа дека не знаеме за него ништо,другпат викаш дека бил стара ласица!?
ЈАс викам дека не е стара ласица,уствари дека е постар,Е постар,но не е ласица!Како ќе докажеме дека е спротивното кога веќе рековме дека не го познаваме?:)
Можеби "детето"е супер особа:).. и најверодостоен совет ти беше,онаа последнот,па шта би,БИ!:)...:D

Ти можеш да го нарекуваш како што сакаш, јас ќе се изразувам ете така, како што се изразив. :)
А, што си запнал ти на негова страна, сега во денешно време сите гледаат некој со некого да се зезнат. ЛИЧНО, не верувам дека е супер особа ете.
ТОЈ Е ПОСТАР И Е СТАРА ЛАСИЦА. Што има тој да заведува помали девојчиња, нека си заведува негови врснички. :D
И мене ми се сфиѓаше еден професор до срж убав, ПОУБАВ немам видено, 41 година, прав шизик со деца и жена... И ласица беше(док не го блокнав), како ми зборуваше, на итар начин сакаше да ми го земе бројот од вибер и неприметливо, несвесно му го дадов. И сето она, шо ми го збооруваше тоа го правеше на еден индиректен начин бе, да ти се стемни, а ти му се отвараш. Ласици се, сите постари и сите почнав да ги мразам. :| Пошто многу се итри, злобни и бесчувствителни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Немам против,како сакаш така изрази се,твое право:)
Јас не сум на ничија страна,неможе човек да биде на страна на некој,кој воопшто не го познава!
САмо си муабетиме,незнам зошто се нервираш.:)

Девојчето побара совет,и рече дека нејзе им се свиѓало"детето",не дека детето нејзе ја заведувало!?Капираш?:)
Друга приказна е тоа,кога постара личност заведува,малолерник/чка.Тогаш можеш да го наречеш стара ласица.:)
А твојот случај со "детето"од 41 е сосема различна ствар,и тоа е само твоја ствар.
Не викам дека не постојат стари ласици,но во конкретниот случај,НЕ!
И те молам ,немој да се нервираш,чувај лепота.:D
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Немам против,како сакаш така изрази се,твое право:)
Јас не сум на ничија страна,неможе човек да биде на страна на некој,кој воопшто не го познава!
САмо си муабетиме,незнам зошто се нервираш.:)

Девојчето побара совет,и рече дека нејзе им се свиѓало"детето",не дека детето нејзе ја заведувало!?Капираш?:)
Друга приказна е тоа,кога постара личност заведува,малолерник/чка.Тогаш можеш да го наречеш стара ласица.:)
А твојот случај со "детето"од 41 е сосема различна ствар,и тоа е само твоја ствар.
Не викам дека не постојат стари ласици,но во конкретниот случај,НЕ!
И те молам ,немој да се нервираш,чувај лепота.:D

Е, не се нервирам, гледаш само колку пограшно протумачуваме овдека... :(
Ти не знаеш како стојат работите, може девојчето крие нешто, има уште нешто што не ни го кажува...
Не е моја ствар. Како може еден човек, башка професор, да заведува девојчиња 20 години помлади од него? Значи тој истото го прави со сите останати.
Не само со мене, не сум му била прва, што е сосема нормално, нели? ИЛИ СЕ ДЕСИЛО НЕКОЕ ЧУДО, ВО МЕНЕ ВИДЕЛ МАЈКА ТЕРЕЗА. Нешто неопишливо, можи се заљубил (worried) Не е така. И да се нервирам, уживај, немам што јас да губам :D

ПРОТИВ СУМ!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Gjurgja

Нов член
25 ноември 2016
1
0
1
36
Се затрескав во колега од работа. Несакав , но срцето бира а не разумот.Има девојка и често ја спомнува пред мене но и ми дава знаци дека му се допаѓам. Сака да разговара со мене и притоа "ненамерно " да ме допре , често ни се сретнуваат погледите , ме смее , го смејам ... Но , пак ми е далечен. Незнам што да правам , незнам што мисли .. Помогнете со совет
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Се затрескав во колега од работа. Несакав , но срцето бира а не разумот.Има девојка и често ја спомнува пред мене но и ми дава знаци дека му се допаѓам. Сака да разговара со мене и притоа "ненамерно " да ме допре , често ни се сретнуваат погледите , ме смее , го смејам ... Но , пак ми е далечен. Незнам што да правам , незнам што мисли .. Помогнете со совет
Дај му што чекаш, тука на работа, на фотељата кожна. Ко во порничине. Облечи нешто секси и во акција одма.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Дај му што чекаш, тука на работа, на фотељата кожна. Ко во порничине. Облечи нешто секси и во акција одма.
Хаха, очекував првиот пост после ова да биде „дај му“.

Ѓурѓа, оти брзаш? Кулирај. Остави работите нека течат бавно. Ќе се поклопат коцките, ќе излезете или ќе се најдете случајно, тој ќе делува, ти ќе делуваш очекувано и ќе видиш ал ќе се чифтосате ал не.