1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Јеховини Сведоци

Дискусија во форумот 'Религија' започната од coaxial01, 3 ноември 2013.

 1. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
 2. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,089
  Пол:
  Машки
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,569
  Пол:
  Машки
  Овие да не се случајно едни што стојат на автобуската кај железничка? Имаат нешто книги со нив и слични глупости.
   
  На balerina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,020
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Машки
  Во централно мексиканската држава Хидалго, јеховините сведоци го уништиле 7000 години старото светилиште - Маконика на древниот Отоми народ, затоа што според нив бил "ѓаволски". Повеќе тука: Link
   
 5. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
 6. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Страшна работа се сектите,а и Јеховините сведоци.Штом ги видам со флаерите или во трговскиот центар Рамстор ми се темни пред очите.
  Поголем е бројот на луѓе што се зачленуваат кај нив.Можда се свесни некои од нив и заради разочараност го прават тоа,а други не знаат што се.
   
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,399
  Допаѓања:
  1,153
  Пол:
  Машки
  Добро бе брат што е со јеховиниве сведоци. Искачаме надвор шетаме и човеков ни се убутува од нигде никаде и ни вика ајде кажете ми кој владее со светот, дали сакате да ги знаете прашањата за животот, ВИДЕТЕ ГО НАШИОТ ВЕБ САЈТ :rofl:rofl:rofl и не се паничете ни вика. Културно го шитнавме, ама не ги можам. И најјако од се си ја рекламираат сектата меѓу луѓето на улица во 23 часот:banghead
   
  На bliznaci му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Тие и пред факултет седат.Божем се некое школо за јазици и даваат ливче на кое пишува изучување на англиски јазик проучувајќи ја библијата.И доле нивната страница.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: