Јелена Карлеуша

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Имаше една песна, со маска за заварување беше на спотот, и едни нараквици како канџи од двоглав орел, и во фризурата беше како чешлана со тој чешелот за вошки ваѓање.
Е сакам да кажам дека таа песна и беше малку смешна, а другите не и ги знам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
читам погоре коментарите и неможам да видам а и сватам каде тоа се напаѓаат членовите ??
Lena кажа само нејзино мислење
а пошто како што гледам не е прифатливо нејзиното мислење ја напаѓате дека го напаѓа новиот член
јас не го гледам тоа така...
кога влегов на форумов имав конфликти и јас па останав :)
посебно во темата Атеизам и што ?? Сите тие се против мене ?? Или сакаат да ме избркат од форумот
ај ај без глупости ке ве молам :). Не се напаѓајте безвезе :)
ОН: не ја сакам карлеуша
секогаш ми била ветачка...поправо несакам никој од српската естрада :)
али ете некој ги сака...океј е :)
веројатно нема слушнато друг вид музика и да одлучи што би му се свиѓали ( било машко или женско ) :)
 

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
... Ве молам немојте да коментирате ако ја немате слушнато воопшто и само на изглед да ја коментирате...
Не сум слушнал ништо од неа ниту сум ја гледал, од проста причина што не слушам турбо-фолк и компанија. Не можам да кажам ништо лошо, ниту пак добро. Читајќи ги другиве мислења сакам Весна1992 да ти порачам да не се обесхрабруваш. Овде никој против никој не е, само се искажува своето мислење на одредена тема. Секој на свој начин. ;)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
мислам погрешно сфакаш,никој не е против новиот член туку против Карлеуша,
што има врска новиот член со коментарите??
не гледам никаква причина да се смета и дека се смета новиот член како маловреден,само затоа што има тема Карлеуша отворено.
И освен тоа секој има право да каже свое мислење..
ако ке кажам само позитивно мислење не е тоа тоа..
И критиката не е наменета на Весна ,туку на Карлеуша,дури и не може да се нарече критика..
Мислење,свое лично мислење едноставно..
Никој ништо погрешно не сфаќа. Само реков немојте да уништувате поедини теми, па уште и да барате бришење на темава. На кој не му се свиѓа не морал ни првично да ја отвора и да ја гледа темава, а ако не му се свиѓа музиката и не ја слуша нека каже културно: Не слушам и крај. Немам мислење за Карлеуша. Можда покажува разбацани цицки и носи миничи, ама чекајте малку за турбофолк збориме, зар не е таков стилот на турбофолкерките. И само ако покажала малку повеќе од своето тело она е к***а, а Ријана, Бритни Спирс и другите американски пејачки кога се соблечат сите викаат: Ауу светици се. Ма дај, не ме зезај ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
тиПично македонска стфар:
... дискусија се развива у срање тему : )

Онтопик Oмилену траку неам, омилен албум такоѓе, ....спотови су ву поштено скупи, сирот фудбалер..
ps. куќа ми љубомори колко силикон има у ЈК : )
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас не слушам турбо фолк, ама имам слушнато нејзина песна и знам која е. Смеам да коментирам во тој случај?

И зошто некој би се навредил доколку не ја сака истата музика и пејачка? Нема логика, особено зошто станува збор за форум.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Ко мал сакав да и го запиперам. Али добро,тоа беше пошто има огромни груди,а и добра нога држи.
Али после пораснав,и сфатив дека има така понеубав сурат,истото беше и со Памела Андерсон,и така.
Песни,шо иам чуено на поминуење од некаде или на ТВ кога вртам,така да мислам дека и знам пола од репертоарот веќе.
Не можам да ја критикувам или фалам на музичко ниво,зошто за мене се што е на српската естрада,од екс-ју до турбо фолк и турбо рнб нема врска со музика и нема содржина,a oсвен тоа 70 и кусур посто се преработки и плагијати :)
 

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Можеше да биде многу...ама прво да тргниме од нејзиното понашање и копирање на страци...па се до однесувањето како да е барби грл...и лигавењето е донесоа до тоа да има по 5 продадени карти од концерт....