Јади бурек со Јанко

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Вечерва после толку време,шетајки со далечинскиот управувач наидов баш на оваа емисија и тоа во момент кога еден гледач пробувајки да му ја искритикува емисијата,водителот го исклучи од програма.
Ај што го исклучи недокажан нема проблем,но гледачот нит го опцу,ниту пак му кажа некој вулгарен збор,само рече дека не му се допага како Јанко ја води емисијата.
Јанко стана од столчето и ги довлечка до биро трите златни бубамари и му се обрати на гледачот(кој претходно го исклучи)дека ако не ја водел добро емисијата немало да ги има златните бубамари,притоа нарекувајки ги оние кои го критикуваат негативно за зли умови :eek:
Она што ме поттикна да ја отворам темата е тоа што сакав да ве запрашам,дали одредени статуи и признаниа се мерило за век и векова за нечија успешност?
Со целосен респект на бубамара и нивната долгогодишна манифестација,се прашувам,толку ли немаме емисии за наградување па една таква награда да заврши кај ваков водител и тоа три пати.
Не,не сакам да го наречам човекот неуспешен,но за мене тој е далеку од успешен водител.

За крај во овој воведен дел ке ве замолам без политика,како што налага правилникот на форумов.

Можеби како вовед би требало да наведам малку подетални информации за оваа емисија и овој водител,но немам желба околу тоа,од причина што од мене тој респект кон истите не постои.Доколку некој има желба слободно низ темава нека не информира за нејзините почетоци и ред други работи.
Но сакам да прочитам и некое друго мислење освен моето.
Таква самобендисаност,некултура,опседнатост со себе,па дури и пре пристрасност кон одредени работи,за водител на емисија која ја нарекува емисија за народот не треба да постои.
Ја гледате ли оваа емисија?
Ви се допага ли?
Имате ли учествувано во нејзе(се имате ли јавено)?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Му вика на колегата зад камерата,исклучи го овој гледач,прост е,гледаш пцуе во емисија. (facepalm)
Абе гледачот е прост,а ти кој го нарекуваш на сред емисија оној кој ви се јавил,на школо не ли те учеа барем да кажеш дека гледачот е непристоен,а не прост?
Тој може е непристоен,а дали е прост од една реченица сигурно не си водовид за да увидиш господине водетеле.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Кога имам време го следам, не сега, со години ...
Како се понаша или како ја води емисијата , си кажуваат бројките - емисија со најголем рејтинг е во МКД е, од тука и трите златни бубамари!
Човекот си има свој став, претежно друг став негира, затоа и тие што не се истомисленици ги исклучува . Негова емисија, негови правила , во право е кога вика, ако не ти се допаѓам, смени канал, не ти заглавен каналот на Сител .
Ми се допаѓа тоа што се држи до неговиот став, размислува со своја глава и не подпаѓа под туѓи влијанија.
Во врска со политиката , секој граѓанин има право на свој избор, он си го направил тој избор и јавно си го искажува. Многу често знае и да ја критикува работата на партијата за која е наклонет.
Сега нормално е да има критичари и мрчатори , пример кога за еден Меси или Роналдо (кој се убедливо друга класа од сите играчи) има мрчатори, зашто да нема еден тв водител со најголем рејтинг во мкд .
Го подржувам во тоа што го прави, штом го гледаат се повеќе,нека навредува дупло - изгледа ја пронашол формулата за успех во МКД .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: S.B., JaMi and МиГ 21

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Јас не го гледам ептен ретко некој гаф ако излезе на јутуб во неговата емисија, ама знам дека е дрзок, смислата за комедија му е трагична а и некако ми е антипатичен ко појава. Подобро ќе си го чешам носов или ќе си ги чупам страмните влакна, одколку да го гледам јанко бурек.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Емисијата да,е негова но не и етерот.
Можеби ете ке се уклучи некој како мене кој сака да слушне што има да кажат оние кои се јавуваат.
Ако некој негира критика врз самиот себе дали тоа значи дека тој има свој став? :)
А околу тоа дека не потпага под туги влијаниа не се согласувам,баш мислам дека е еден од оние кои потпагаат под влијанијата на оние,,влијателните,,.
Дали водителите треба да се служат со таков уличен речник?
Тој е водител со најголем рејтинг?
Не ме засмејувај фор фан :)
Ако некој убива па ајде и ние да убиваме дупло? :eek:
Нека најавуваат пред да започне неговата емислија дека е потребен надзор од родител.
Ако треба да ги исклучува сите неистомисленици и ако е тоа потег за отпоздравување,тогаш нека вели дека емисијата е емисија за истомислениците како него а не за народот.
Ако се води од истата помисла и тој значи човекот само без везе глуми самодоверба а има потреба како никој друг досега,да биде тапкан по рамо.
Ашколсум :D(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Единствено што не ми се допаѓа кај Јанко е тоа што никој што до сега му бил соговорник не може да дојде до збор. Као,ќе викне министер,или пратеник,или дипломат,или новинар,ќе им постави прашање и после првото запирање им се убацува во реченица. Што викаш гости ако е за така? Збори си сам. А не дека тоа не го прави и со гледачите понекогаш.
Ова со гасење гледачи го почна кога се собраа многу што му испраќаа директни навреди,и очигледно тоа го изиритира. Ама како што си кажува,негово право,негова емисија,ќе прави што сака. Прљав е,но држи до своето. Затоа и им се допаѓа на многумина. Што не е она класично коментирање на одредена тема,на елоквентен начин на говор.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Емисијата да,е негова но не и етерот.
негов термин, негов етер - платен е да го пополни тој термин, он си го бира начинот - до сега успешно .

Ако некој негира критика врз самиот себе дали тоа значи дека тој има свој став?
Мели, јас знам, знаат и сите поактивни на форумов , дека и ти си таа што не прифаќа критики врз себе . Не те судам , ретко кој поднесува критики .
одговори си сама на ова прашање .

Тој е водител со најголем рејтинг?
Не ме засмејувај фор фан

Ти можеш да се смееш и ако ти кажам дека Скопје е главен град на Македонија, ама јас ти ја кажувам вистината, не зборам на памет. Потруди се малце, пробај да најдеш на нет која е најгледана емисија во Македонија - после смеј се меличке колку ти душа сака . :rofl

Човекот си успева на тој начин како што тебе не ти се допаѓа ... Можда на никој не му се допаѓа, сепак бројките друго кажуваат !
можеш да продолжиш до нова година со критики за него и неговата емисија, сепак нема да му ја намалиш популарноста со тоа, напротив, ке му ја зголемиш :sreken
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
негов термин, негов етер - платен е да го пополни тој термин, он си го бира начинот - до сега успешно .


Мели, јас знам, знаат и сите поактивни на форумов , дека и ти си таа што не прифаќа критики врз себе . Не те судам , ретко кој поднесува критики .
одговори си сама на ова прашање .



Ти можеш да се смееш и ако ти кажам дека Скопје е главен град на Македонија, ама јас ти ја кажувам вистината, не зборам на памет. Потруди се малце, пробај да најдеш на нет која е најгледана емисија во Македонија - после смеј се меличке колку ти душа сака . :rofl

Човекот си успева на тој начин како што тебе не ти се допаѓа ... Можда на никој не му се допаѓа, сепак бројките друго кажуваат !
можеш да продолжиш до нова година со критики за него и неговата емисија, сепак нема да му ја намалиш популарноста со тоа, напротив, ке му ја зголемиш :sreken
Темата не е за мене,туку си има наслов,како и секогаш не постои твој пост во кој спомнуваш одреден член без да навредуваш.
Но добро знаеш дека јас сум имун на таквите навредувачи.
А тоа дали јас не прифакам критика,да,во право си,сите поодамнешни членови знаат кој и колку поднесува критика.:)
емисијата може да е со најголем рејтинг,но прашањето беше дали тој е водител со надобар рејтинг а одговорот е Не.
одговорот не го давам јас туку се она што ми препорача да најдам на нет,можеш да пробаш да го прочиташ и ти.
Немам намера,ниту пак можам нечија слава нит да ја кренам нит да ја симнувам,ако ти мислиш дека на тој начин се крева и спушта повели ургирај:)
 

mountian

Полноправен Член
30 јануари 2013
56
29
18
Јади Бурек е емисија во која народот може јавно да си ги искаже своите проблеми а водителот сето тоа мора да го слуша и трпи секакви карактери нормално е некогаш да му дојде преку к*р од се.Додека беше во Наша тв многу беше присебен и пристоен имаше разбирање за сите,го задржуваше она професионалното водителско.Сега некако е изменет не е тој стариот Јанко,многу почна да лета,демек кој знае кој водител е и се исмејува со останатите и навредува(збори со телевизорот)Промени го каналот ако не ме сакаш.може ќе му падне емисијата па ќе си оди у пензија заедно со Бране.




 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio and melpomena