1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Јавни запросувања

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Lucia, 15 февруари 2012.

1. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,170
    Допаѓања:
    2,232
    Интересно ми е да гледам вакви работи од страна, но да би ми се случиле мене е тоа веќе не е интересно. Срамежливо дете сум, недај боже да дочекам вакво нешто, би си се завртела 180 степени и би си фатила некој непознат правец па несреќникот што сака нека прави.

#71 escape, 9 март 2014
    Последна промена: 9 март 2014
    На Female, Y1K991 и Yvette им се допаѓа ова.
  2. Antares

Antares Староседелец

Зачленет на:
    11 мај 2012
    Мислења:
    468
    Допаѓања:
    414
    Голема глупост, што знам ако ја запросе пред 1000 луге што е толку јако . Не знам да си ја искубам косата поради тоа што го направил, напротив ке мислам колку само се изглупирал и најубавиот момент е уништен.
    Кај и да е и ова ке им се здосади, па ја чекам следната глупа идеја за запросување што ке биде а сеуште не можам да си ја замислам.

3. diva orhideja

diva orhideja Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    26 февруари 2014
    Мислења:
    2,220
    Допаѓања:
    1,746
    (flower)[​IMG]младиве сега се натпреваруваат кој ке направи поспектакуларна просидба па одма да ја прикачат на фб и тука нема многу романтика и љубов! Права просидба треба да бидат само двајца

4. rain-bow

rain-bow Истакнат Член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    79
    Не ми се допаѓа јавното запросовуње, и на мојот јасно и гласно му имав кажано дека не сакам така, па затоа и не бидна така. Ручече направено од него, и за десерт уникатно запросување, со чоколадо на чија што кутија пишува дека сум единствен добитник во нивната наградна игра, сопруг за цел живот. Сами, ние двајца во домашна атмосфера, мераци. И секако големо изненадување. Не знам дали е дека мене ми се случило тоа, но мислам дека поубаво не можеше да биде. Презадоволна бев, скромно, но сепак прекрасно. После доаѓа делот на тресење, возбуда и секако ширење на убавата вест. Нај интересно ми беше што домашните мислеа дека ги зафркаваме, а кога го видоа прстенот и се уверија мислеа дека јас сум знаела за тоа. Комедии.

На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: