Outrider
Реакции
5,905

Зачленет на
Последно виден

Пораки на профилот Најнови активности Теми и мислења За мене

  • Harry Roberts is our friend, he kills coppers
    existence
    existence
    спарк прекинаа мислам соработка со гугл екстензиите, а драгон не сум го пробал од пред три години :)

    Само колку за инфо, chromium се вика основата и развиена е како опен-сорс па после гугл врз него направија хром, сега и мозила и опера го користат како основа и речиси сите браузери се хромиум-бејсд :)
    Outrider
    Outrider
    Стара прича, ќе испадне нешто опен сорс и после ќе се нафатираат некои ликови :)
    не се разбирам толку во тие ствари ама имало нешто шо се викало кернел (немој да ми се смееш лол) и тој бил од линукс а го користеле и во виндоус и мак?!

    Благодарам за линкот инаку, ќе пробам па може ќе помогне :)
    existence
    existence
    Не баш. Кернел е програм кој што служи за комуникација меѓу софтверот и хардверот. Тоа е почетна точка во креирањето оперативен систем и секој си го прави како што му одговара.
    Ke go izgledam ovoj sexy genius ili kako i da se vika samo da vidam dal go ima na torent
    Outrider
    Outrider
    Го има, јас од торент го симнав
    G
    Ghtalpo
    go siminjam na pirate bay
    Outrider
    Outrider
    јако филмче :)
    Пред некој ден имаше на кајгана една од Охрид што пиша „Како не им е срам да држат маса во кафич за 500 денари?“
    ј***ш га, не се гради држава со 500че на едно седнување.
    Outrider
    Outrider
    Пробај го комодо драгон, не е лош сега за сега иако даунлоудерот не секогаш реагира...
    existence
    existence
    Тентов одби да отиде во МАНУ затоа што цитирам „Пфф да седам со тие таму што станаа професори со оценки од тате, дедо, вујче? Не, фала.“ :D
    Outrider
    Outrider
    не гази тентов на гнила штица :)
    Ти си на сликава?
    Outrider
    Outrider
    Зошто глупо, голема работа.
    Не е нешто толку познат музичар а и онака делувале `секојдневно` на сцена и надвор од неа.
    Outrider
    Outrider
    Нема веза тоа, ако се земе во предвид дека си од дијаспората македонскиот одлично ти оди :)
    (јуст кидинг)
    Outrider
    Outrider
    http://forum.crnobelo.com/threads/%D0%9B%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA.3699/page-56#post-298339

    Се извинувам однапред бидејќи се мешам каде што не ми е место, мислам дека можам да дадам совет, имено делувај дури е време да не ти го земе некоја Брунхилде, Фрида или Грете после ќе се каеш :)
    Така и јас еднаш се мислев и си останав бел во очите... :)
    Ајде аирлија модераторство... :)
    Outrider
    Outrider
    Благодариме и повикуваме на поактивна употреба на модерираниот подфорум кој испаѓа дека е сосема во склад со својот назив :)
    Честито модераторство,само за убаво нека е :))
    Outrider
    Outrider
    I thought so :)
    Добро, барем навреме се спаси од хунзистан :)
    Outrider
    Outrider
    Како е атмосферата таму сега за финалето? :)
    Lena
    Lena
    Лудо и незаборавно,иако не бев таму за финалето.
    Гледав на тв,хаос жив.
    Море тебе да ти седи Ниче Димовски у скут во препуна 57ца, накај чаир. :D
    • Ми се допаѓа
    Реакции: Outrider
    Saladin
    Saladin
    Like Camus? Naaahh you strike me more like a Remarque-able chap.
    Saladin
    Saladin
    ПАтем се` мислам ова HARRP или како и да се вика, е инсталирано во босанските пирамиди во име на семоќниот Ар-Трит-Ис. #ничедимовски констатација.
    Outrider
    Outrider
    More like Jack Londonian chap though he wasnt recognized as existentialist in relaity he did it befor it was cool.

    Можно е, иако морам да признам Сем Османагиќ ми е симпатично човече, влезен скроз во индиана џонс филмче outfit included и си бара некои подземни простории таму кај Високо, барем не фура националистички моронштини и работат волонтери, не е финансиран од јавни пари...
    • Ми се допаѓа
    Реакции: Outrider
    Outrider
    Outrider
    За жал на Хоџсон не му паѓало на памет да си даде оставка, кој лик... а и Англија има ок млади играчи само треба тотална смена на генерации, Џерард, Руни и компанија аут, требаше и на ова првенство така без разлика дали ќе направеа нешто или не. И онака се обрукаа...
    existence
    existence
    Тешки се тие смени на генерации баш пред првенство. Треба да им оставаат малку повеќе простор за да си створат некоја тимска игра. Истата грешка ја направија и хрватите после 98ма кога целосно сменија генерација и не можеа да пркнат. За разлика од нив Италија менува генерација бавно и има многу поконстантна игра и подобри резултати.
    Outrider
    Outrider
    Тешко е ама мораат. Подобро да се уигрува нова генерација отколку `искусните` да се бламираат вака. Да играа со скроз сменет тим сигурен сум дека нема да завршеа толку мизерно како што завршија. Хоџсон како Мојс, руши рекорди кој никој не ги сака :)
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…