Дали пушите цигари или сте против пушењето?

Дали пушите цигари ?


  • Вкупно гласале
    205

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Ниту сум пробала,ни пак планирам,татко ми е таков страсен пушач,шо да ви кажувам...По 2,2 и пол кутии на ден како ништо одат,цигара за цигара...Едноставно грозно е....( со извинение на пушачите) :D
 

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Не сум пробала , не пушам и мн. ми сметат кога сум во близина на некој што пушит..:\
Ги мразам цигарите!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

Kik-i

Нов член
14 февруари 2012
2
2
3
29
Не пушам и не ни планирам... Пушењето ми е една од најглупавите работи! Даваш пари за да си го уништиш здравјето и да си го скратиш животот.. :eek :nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

Bibi

Нов член
14 февруари 2012
4
1
1
Jas pusham ama, se trudam da gi otkazam nekako. Nemam nikakva korist od toa da pusham samo si go trujam zdravjto. Ama...veke sum stanala zavisnik shto da se pravi :nah... sekako sekoj ima razlchaen stav :)
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Jas pusham ama, se trudam da gi otkazam nekako. Nemam nikakva korist od toa da pusham samo si go trujam zdravjto. Ama...veke sum stanala zavisnik shto da se pravi :nah... sekako sekoj ima razlchaen stav :)
Затоа се мисли на време :) само треба да се воздржиш од цигара во средно за да се направиш фраер/ка :)
 

Bibi

Нов член
14 февруари 2012
4
1
1
Ne e za da se napriavish fraer ili fraerka tuku ednostavno okolinata, drushtvoto i samokontrolata si go pravat svoeto. a pogolem fraer si ako svirish gitara nego da pushish, pogolema fraerka si da vozish roleri i da izgledash privlechno, nego so cigara :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Не пушам но сум пробала.. не сакам да пушам, но понекогаш сакам да запалам
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Ниту пушам, ниту пак сум против. Не ми смета некој кога ќе запали цигара во мое присутство. Ми понудиле повеќе пати но сум одбила.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheKitten

Blue

Нов член
14 февруари 2012
19
22
3
Не пушам и сум против цигари. Навикната сум на чадот бидејќи дома пушат и си трпам, не можам да ги натерам да прекинат. :cenzura