Електролитски депилатор

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Чекај добро те сфатив?? Треба прво да се поминам со депилаторот, па со гелот па да се избричам??
Па која му е тогаш функцијата на депилаторот??:unsure
Па, да, мене така ми рекоја кога прашав. Демек тоа ги горело влакната, ама за да паднеле требало со нешто да ги отстраниш (или на кратко да ги избричиш)...
И јас очекував да си се поминеш со тоа и да паднат, како со другите депилатори... Се прејавив во топ шоп да прашам и ова го добив како одговор.
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
Па, да, мене така ми рекоја кога прашав. Демек тоа ги горело влакната, ама за да паднеле требало со нешто да ги отстраниш (или на кратко да ги избричиш)...
И јас очекував да си се поминеш со тоа и да паднат, како со другите депилатори... Се прејавив во топ шоп да прашам и ова го добив како одговор.
оф лелее, значи не ти се ни изретчија влакната?
таман мислев да си го купам ама чим викаш џабе инвестиција ништо:(
Глупости ова дур да се идепилираш 300 процедури треба да напраиш:unsure
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
оф лелее, значи не ти се ни изретчија влакната?
таман мислев да си го купам ама чим викаш џабе инвестиција ништо:(
Глупости ова дур да се идепилираш 300 процедури треба да напраиш:unsure
Јас ништо не направив. Кај мене проблем беше и тоа што не смее да секористи на тело со бемки, а јас многу ги имам. После проба мајка ми, ни кај неа ништо не се покажа...
Не знам, нека каже уште некоја ако го користела...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lily

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Пред некој ден си купив депилаторче од Филипс. На струја е. Се средив (болка- неподнослива значи) но кожата ми е мазна. Па ќе видиме колку дена ќе остане така, па ќе ви кажам. А вака, задоволна сум од резултатот. А, мислам дека се ретчат влакната, ги вади од корен значи. А инаку, гелчиња ваљда има во парфимериите, а колку чинат појма немам. Баш ќе прашам и ќе си земам.
 

MAGA

Нов член
29 февруари 2012
2
0
1
37
valandovo
И јас го купив тој од топ шоп и го баталив па не можам јас на пример нозете откако ќе ги намачкам со гелот па со депилаторот на секое место да поминам па потоа секое влакно што го имам да го исчупам и јас мислев дека нешто осттранува но ни влакна е па кој и да чупа нозе секоја недела и така три месеци ќе му се изретчат влакната не ми треба депилатор.
 

MyBella

Нов член
18 февруари 2012
26
14
3
Јас го имам овој и сум презадоволна, првите неколку пати ме болеше после тоа се навикнав убаво ги вади влакната од корен и се ретчат доколку правилно се користи
 

Прикачувања

  • philips.jpg
    philips.jpg
    12.7 KB · Прегледи: 8

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
Јас го имам овој и сум презадоволна, првите неколку пати ме болеше после тоа се навикнав убаво ги вади влакната од корен и се ретчат доколку правилно се користи
И јас го имам истиов, мене не ми се ретчат влакната туку ми се прават поткожни:(
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Јас го имам овој и сум презадоволна, првите неколку пати ме болеше после тоа се навикнав убаво ги вади влакната од корен и се ретчат доколку правилно се користи
Не сум сигурна дека е електролитски...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar