Мисла на денот

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Постојат големи нешта кои никогаш не пристигнуваат со воз, а цел имаат, постојат затоа што се сокриени во малите нешта кои се постојано околу нас, а не ги приметуваме во вагоните наречени живот, но затоа се тука секогаш попатните станици со застанати часовници кои не го мерат времето, моето или твоето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Ne moze da izbega I od lopatata na grobarot.
Во Белград постои можност мислам после кремирањето пепелта да ти ја расеат во таканаречената градина на сеќавањата, така да можеш да ги заебеш и гробарот и лопатата, како и да е ме насмеа рано по сабајле, да се доискажеш на сопствената мисла бе, love ya:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Кога ги ебеш, те сакаат, кога ги сакаш, те ебат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Во Белград постои можност мислам после кремирањето пепелта да ти ја расеат во таканаречената градина на сеќавањата, така да можеш да ги заебеш и гробарот и лопатата, како и да е ме насмеа рано по сабајле, да се доискажеш на сопствената мисла бе, love ya:zelen
Skapo chini kremiranjeto.Vo Mk nema skoro da dojde pechkata, pa ako ja chekam treba metuzalem da stanam.
P.S.Nasmean da si sekoj den.
 

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Iriske mnogu tochno ama toa vazi za mazite. Za zenite e malku razlichno, zenite se komplicirani sustestva, sakaat na iljada razlichni nachini, sexot im e samo shlagche na ljubovta.
На е***е во мозок мислев, тоа важи за сите. Ама и другото не е погрешно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina