Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јаска сакаф да бидам Анубис ама ништо не испадна, сега сум никој и ништо, тоа ти е животот... уствари има шанса уште ама ме мрзи, кој ќе бара Шакал сега...
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Сакав да бидам стјуардеса и да го прелетам целиот свет, но ништо не бидна од тоа, немам доволно висина:(
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Sakav da bidam doktorka. No vo sredno skolo se premisliv i sega ucam za jazici.
Nekoj tuka sto ce procita i sto mozebi me znae, da ne siri za mene komentari od vidot na: Stojne doktorkata. Nikoj covek, kolku i da e los, ne saka da e ponizuvan i da se sirat nepotrebni glasini za nego.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ко дете, секогаш се замислуваш некаква ѕвезда, уметник, уникат, суперхерој, спасител, исцелител и штотизнам, но знам дека некаде кон 17 засакав психологија, а потоа криминалистика и форензика (иако се ежам кога ќе ми доближат игла да ми земат крв, а не да гледам пукнати глави), ама воопшто не бев упатена како тоа се изучува кај нас (срамота, ќе речеш сум израснала во камено доба), па си отидов да анализирам психопати што своите делузии ги искажувале на хартија. Мање-више, доста сериски убијци оставаат познати поеми на местото на злосторот, па исто му доџе.
Знам само дека никогаш не сакав да бидам правник/адвокат/нотар пошто тетка ми ми го наметнуваше тоа од мали нозе и некако развив тешка одбивност.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider