Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

EdnoDevojce

Нов член
15 август 2018
5
4
3
Па искрено незнам баш ..единствениот другар што ми е со кој се дружам не е заинтересиран за женскиот пол и некако долго време се дружиме, а со други машки со кои сум сакала да другарувам што не се обратни секогаш по извесен период сум чувствувала дека имаат други намери кон мене и ми се пуштале :nahи кога ќе им дадам до знаење дека сакам да се дружам толку од нив..:D а баш сакам повеќе со машки да се дружам.
 

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
Па искрено незнам баш ..единствениот другар што ми е со кој се дружам не е заинтересиран за женскиот пол и некако долго време се дружиме, а со други машки со кои сум сакала да другарувам што не се обратни секогаш по извесен период сум чувствувала дека имаат други намери кон мене и ми се пуштале :nahи кога ќе им дадам до знаење дека сакам да се дружам толку од нив..:D а баш сакам повеќе со машки да се дружам.
тоа е реалноста
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: EdnoDevojce

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
на кое нормално машко не му се сака кога е со жена ???
какво пријателство какви бакрачи
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
42
Непостои
секад едниот ке сака нешто повеќе и веќе не е тоа тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
А зашто мора секогаш да постојат некакви чувства помеѓу машко и женско?
Може да на самиот почеток да се појават некои СОМНЕЖИ дека чувствуваат нешто или дека има привлекување но не мора да значи дека тоа ќе заврши во еднострана или обострана љубов. Има многу случаи каде што сфаќаат или сфаќа (во случај да е еднострано) дека повеќе од пријатели не можат да бидат и се соочуваат со тоа како и продолжуваат да бидат пријатели.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life