Дали мажите озборуваат повеќе од жените?

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Мажите често зборат за најдоброто пиво, ракијата што ја испиле, за коли, мотори, копјутери, јаки женски што поминуваат иначе вонадгледно мисам дека жените повише оговараат
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
И ова зависи од маж до маж и од неговиот карактер.
Познавам машко што се дружи нон стоп со жени, па попримил и карактеристика повеќе да зборува за животот на другите луѓе и што прават, како прават и сл.
Друго машко па за разлика од него воопшто не сака да дискутира за други луѓе.
:) Би рекла дека се зависи од ситуацијата, но ете сите викаат мажите повеќе оговараат :D
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Најголем процен се Пензионерите , како што им ја зголемуваат пензијата по дотерани се и зборат повеќе од кога било и што треба и што не треба ... :^):cool:
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Изгледа дека мажите оговараат повеќе од жените. Поголеми оговарачи се. Наместо жените да бидат такви, сега тие стануваат такви. И не само оговарачи, туку и мрзливи се. Вечни деца што бегааат од обврски.
 

Patika

Староседелец
21 февруари 2018
41
19
608
Мажите повеќе озборуваат од жените само што е во врска со сексот, за друго жените се незаменливи!
 

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
80
71
318
Јас мислам дека жените повеќе озборуваат. Ама според мене од личност до личност зависи ова. На некого тоа му е во крвта и нема друга работа освен да го пика носот каде што не му е место. За туѓиот живот зборуваат само личности кои немаат сопствен живот. Затоа што им е досадно , а не знаат да си најдат хоби го прават тоа.Најмногу мразам озборувачи , а посебно оние лицемерни озборувачи. Зад грб зборуваат се најлошо за тебе, а кога ќе те видат некаде ти се умилкуваат и лигават. Од такви ми се гади.