Дали љубовта се купува со пари?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Да, мегу другото и парите се битен фактор при изборот на партнер. Не се пресуден фактор но секако многу би ми помогнало при одлуката дали да бидам со некого ако има добра работа, пари, убав стан... се се тоа фактори кои верувај кај секоја жена носат многу поени при бодувањето. Исто така особено ми е битно нашите сексуални желби и потреби да се ускладени, да има квалитетен алат, да знае да го користи, и да е добро сочуван :)
Шала на страна, сакале ние да признаеме или не парите, убавината, добриот алат... се се тоа одлики кои придонесуваат за квалитетна врска.

Припјат е само попразен од муабетов што го правиш...се надевам дека си старлета барем :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ги читам некое време некои мажи (и инцели и што гледаат вагина два пати годишно), па ко нешто главен аргумент им е дека одредена жена (или сите) трча по пари и тоа им е нешто ко откритие на животот.
И тоа секогаш се оние што или имаат само пари да понудат, а нула, дури и токсичен, никаков карактер... во кој случај биди среќен што бар и ради парата гледаш по некое женско.
Други се па оние што немаат, а се умрени да се претстават ко некој битен социјален фактор. Кај овие па прашањето ми е зошто си се исплашил дека некоја (ќе) е со тебе за нешто што го немаш? Што ќе те искористи?

Толку с(м)е одвеани да се прикаже некоја нереално добра слика за нас (работа, врски, социјален живот), што забораваме да ја бркаме правата смисла на една врска во замена за валидација од странци на интернет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Сите латиница и хехенце фаци со демократизацијата на интернетот добија шанса своите токсични срања да ги пласираат во јавност....nema zena sone probala dva kura ne umira ona bes da primi otzadi u supak eheheh abe zeni ko zeni znaes kako e........
Интересно тие што кукаат дека све е со пари и имаат пари, со самото свое расфрлање на виски во сепаре привлекуваат соодветни женски особи од социјални станови во Железара кои мечтаат да се возат во БМВ од некој мачо со златни ланац, трењерка и најки, по можност со тетоважа во стил котва и smrt nevernoj zeni или слично.
Self fulfilling prophecy much?

Има огромен број девојки и жени кои се сентиментални, емотивни и романтични, може фантазираат за принцот, ама во реалност сакаат да бидат среќни и задоволни и почитувани, ама не, ако најдат некоја таква, нормална, праф маш се знае, зад грб ќе и се пушта на братучетка и, другарка и, па ако има сестра со поголема цицка што да не, dunda je dunda brad sigo stail u edna kao dasigo stail u svite