Сакам да кажам/Сакам да прашам

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Секогаш погрешно разбираат луѓето, барем тоа го научив од форумиве низ годините :)

Ниту ти не разбра дека тоа беше шега од моја страна ама ете, ќе ти простам бидејќи ако не си простиме ќе мора крвна освета, па наследни клетви итн итн :)

И си изнервиран од луѓето околу тебе што ги прокоментира тука на форумопв претходно, од твојот реален живот, и тоа бааги изнервиран па сите ги прати во Германија...

 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
СДП зошто форумов не е како претходно? Не е така активен како што беше.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Сакам да кажам, добро си дојдов назад :) Досада си е досада, и ете ме пак тука, ама и тука досадата си е досада :)
Како сте дечки? :D

Еве јас секташам како и обично, таму што има ново?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Абе ајде, што е работата неможете ни мислите да си ги кажете и да дискутирате на форумов, пак ли ќе имам најмногу размисли и дебати тука со вас?
Дајте малку мислете, критикувајте, дебатирајте активно - што се срамите, не знаеме кои сте, во моментов :)

Па има многу теми не е тоа проблем, јас дури и сам со себе се имам цитирано неколку пати, нема раја :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco

Освен она што е цели извадоци од книги на Кроули или други автори (на такви есеи е наведен изворот) - другото, јас сум автор. :)

8 години ќе прави блогот и има 200+ есеи :)

И јас имам блог со точно 300 текста од кои 180 мои али и блоговите некако губат на значај, сега твитер и инстаграм се наметнаа со својата улога во модерното општество. Имено, на блог треба да се чита, а раја не сака да чита :)

Форумите за 90% од луѓето им е за „убивање време“, да избегаат од самите себе :) А форумот е прекрасна алатка, само да се има дискусии - која пракса се стекнува за зборување и оформување на сопстцената мисла :)
Но добро е што не се нафаќаат да читаат...
Секако не сакам да расправам за битни ствари со мрзливи луѓе :)

Форумите се најдобра виртуелна платформа, но за жал, нивната популарност опаѓа, штета...сеуште не можам да ја сфатам мистеријата на популарноста на ФБ да кажеме, имаше нели Хај-фајв и Мајспејс мрежи порано кои барем изгледаа подобро од ФБ а ги снема, за Твитер уште помалку, тоа е веќе дно на дното.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не бате , во ништо не си ме разбрал ти мене.
За девојката , конкретно станува збор за келнерката...и поентата беше дека погрешно сфаќаат луѓево, ако прашаш како се вика одма помислува дека и се пушташ. Еве и ти исто погрешно си разбрал дека може да ме изнервира некоја девојка што не ја ни познавам, ама еве зошто не се познаваме лично и немаме овци заедно пасено ќе ти опростам шо згреши.

Оди Германија, можи и со мк пасош, поднаучи малку германски на некој курс и појдии после ќе дискутираме на таа тема. Од искуство ти зборувам, не од шо беше комшијана и шо ми раскажвеше.

Стекнат рефлекс ти се вика тоа, на рандом келнерка, треба да се има разбирање, посебно лето, и се припуштаваат дневно по 20 души, кој оставил клуч од БМВ а вози точак, кој почнал со kukle hhehe кој ќе ја праи чоек, кој го чекаат шлепери на граница па ако сака да дејтнат утре, така да тоа е. А кога ја прашуваш за име тогаш нормално да си помисли нешто, зошто би прашувал келнерка за име, касиерка имаш прашано некогаш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Стекнат рефлекс ти се вика тоа, на рандом келнерка, треба да се има разбирање, посебно лето, и се припуштаваат дневно по 20 души, кој оставил клуч од БМВ а вози точак, кој почнал со kukle hhehe кој ќе ја праи чоек, кој го чекаат шлепери на граница па ако сака да дејтнат утре, така да тоа е. А кога ја прашуваш за име тогаш нормално да си помисли нешто, зошто би прашувал келнерка за име, касиерка имаш прашано некогаш?
А вкафана ти исто се заседуваш исто како и во маркет?
Исто и Ристо не е исто.
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Знам за блогот.
Не губи значење блогот - никогаш. Се зависи целтаната група, нормално и споделување на размисли од истиот... Бесплатни платформи, не нудат многу SEO за да си игра човек...
А и кај мене не можам да очекувам 300 посети дневно заради специфичноста на темите кои го градат блогот! :)

П.С. Мирц беше најдоброто нешто што се појави... Колку луѓе запознав тогаш и колку се зборуваше за Телема во живо - никогаш повеќе.