Собиранки.... (договарање - тука)

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Не ми е јасно, па нели кога веќе еднаш ќе се запознаете на собиранката, зарем не си разменувате тел.броеви..оти мора пак тука на форум да отварате тема за собиранки??
А што е после интересно, појма немам:rolleyes:
За чудење е работава, исто како некој што не сака да дојде на собиранка , да се интересира како поминале другите.
Воопшто не ми е јасно.:mstickle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
За чудење е работава, исто како некој што не сака да дојде на собиранка , да се интересира како поминале другите.
Воопшто не ми е јасно.:mstickle

Ај па и ти каков си бил, ич не ти текнува..па да се најдам у моабет:kafeнекој трач;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and Prashina

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Уште малку ќе добијам желба да ги поканам овие 4-5 луѓе кои постојано зборуваат за собиранки да дојдете кај мене и да дегустираме вина и пробуваме разни мезиња со истите :)
Само да прекинете со овој муабет еднаш засекогаш.
Видете се, дознајте дека немате ништо реално за што би разговарале повеќе од 15 мин и да завршите со тоа :)
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Уште малку ќе добијам желба да ги поканам овие 4-5 луѓе кои постојано зборуваат за собиранки да дојдете кај мене и да дегустираме вина и пробуваме разни мезиња со истите :)
Само да прекинете со овој муабет еднаш засекогаш.
Видете се, дознајте дека немате ништо реално за што би разговарале повеќе од 15 мин и да завршите со тоа :)
биди добар, покани ме и мене:)
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Август ќе бидам послободен, ако има можност може да организираме мала собиранка.
Може да се организира зашто да не само што јас тек од Септемви ќе можам да ве дружам. Нема да сум тука цел Август.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malecka and -alf-