Собиранки.... (договарање - тука)

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Благодарам за поканата, но немам намера да го откријам моето прекрасно лице покриено со велот на анонимноста:*
Ништо не трае вечно. ;)
А зашто толку голема анонимност не ми е јасно.
Ај да беше ова мирц па да се криеш ама не е.
И што ако ете некој знае (па и да се погоди некоја твоја позната личност) дека одиш по форуми?
Претпоставувам не се срамиш од тоа што го пишуваш па ради тоа и да не сакаш да те знаат која си.
Во секој случај ако си го сокриеме лицето нема да го промениме карактерот или пак изгледот, ќе си останеме и понатаму такви какви што сме без разлика колку се криеме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Ништо не трае вечно. ;)
А зашто толку голема анонимност не ми е јасно.
Ај да беше ова мирц па да се криеш ама не е.
И што ако ете некој знае (па и да се погоди некоја твоја позната личност) дека одиш по форуми?
Претпоставувам не се срамиш од тоа што го пишуваш па ради тоа и да не сакаш да те знаат која си.
Во секој случај ако си го сокриеме лицето нема да го промениме карактерот или пак изгледот, ќе си останеме и понатаму такви какви што сме без разлика колку се криеме.
Мислам дека собиранките се една од неколкуте причини за распад на форумите...Инаку, нити се страмам, ниту се кријам, едноставно не чувствувам потреба за нови познанства:)...додуше едно време се заинтригирав за Алф и Хепта, ликови на кои им оддавам почит и од кои знам дека има што човек нешто ново да научи, но, ете, помина и таа желба:*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Мислам дека собиранките се една од неколкуте причини за распад на форумите...Инаку, нити се страмам, ниту се кријам, едноставно не чувствувам потреба за нови познанства:)...додуше едно време се заинтригирав за Алф и Хепта, ликови на кои им оддавам почит и од кои знам дека има што човек нешто ново да научи, но, ете, помина и таа желба:*
Го почитувам твоето мислење но јас би рекла, доколку би имало повеќе собиранки форумите многу по добро би функционирале.
Мислам дека никој не би очекувал дека мора да се дружиш со нив од кога ќе ги упознаеш, едноставно покажуваш почит спрема луѓето со кои што си комуницирала виртуелно.
Јасно ми е дека не можеме сите да се сакаме, не сме совршени но нема да ни пропадне светот ако саат време поминеме со луѓе кои делумно ги знаеме.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Го почитувам твоето мислење но јас би рекла, доколку би имало повеќе собиранки форумите многу по добро би функционирале.
Мислам дека никој не би очекувал дека мора да се дружиш со нив од кога ќе ги упознаеш, едноставно покажуваш почит спрема луѓето со кои што си комуницирала виртуелно.
Јасно ми е дека не можеме сите да се сакаме, не сме совршени но нема да ни пропадне светот ако саат време поминеме со луѓе кои делумно ги знаеме.
Јас виртуелно ќе ве сакам и понатаму(hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Patika

Староседелец
21 февруари 2018
41
19
608
Ако сите тука сме анонимуси? Како пак со собиранката?Тогаш ќе се знае кој е кој и нема веќе ефект никнејмот на форумот!:ladno
Интересна собиранка би била во затворен простор по можност во некој кафич со пригушено светло, а сите со маски на лицето и со беџ на ревер со својот никнејм од форумот! Јас би дошол со црна маска на лице и околу врат со долга врвца обесена патика ! (bandit)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol