Сакам да кажам/Сакам да прашам

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Христос воскресе!! За многу години :D
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
СДК кога си сингл женска не ти се приближува. Кога ќе запознаеш некоја, мора уште две други да ти се прилепат. Не знам овој закон како да го наречам :D
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Хелоу црно бели свет, како сте?
Се надевам добро,гледам по темиве многу активни стари членови, ама и многу нови.Си живее форумов,ако нека, добар форум е.
Ееее коа ќе ми текне пред неколку години, висев нон-стоп овде, дење ноќе,ноќе дење и пак обратно.
Убави времиња беа тоа,времиња поминати со убави интелегентни и креативни луѓе.
Туку да не должам многу.
Сакав само да ве поздравам на поминување.
Ве сакам (star)
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Хелоу црно бели свет, како сте?
Се надевам добро,гледам по темиве многу активни стари членови, ама и многу нови.Си живее форумов,ако нека, добар форум е.
Ееее коа ќе ми текне пред неколку години, висев нон-стоп овде, дење ноќе,ноќе дење и пак обратно.
Убави времиња беа тоа,времиња поминати со убави интелегентни и креативни луѓе.
Туку да не должам многу.
Сакав само да ве поздравам на поминување.
Ве сакам (star)
Каде ли ги виде активните стари членови..
Каде ли виде многу нови...
Како осети дека живее форумов кога пулсот му е со две чукања месечно....
Зошто ли го напушти форумов ако бил убав.....и ...
Јас да не должам многу ама баш ме занима зошто си тука само на поминување а немаш желба и да останеш???
(колку сум дрска и безобразна,но таква сум, директна)(wave)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Каде ли ги виде активните стари членови..
Каде ли виде многу нови...
Како осети дека живее форумов кога пулсот му е со две чукања месечно....
Зошто ли го напушти форумов ако бил убав.....и ...
Јас да не должам многу ама баш ме занима зошто си тука само на поминување а немаш желба и да останеш???
(колку сум дрска и безобразна,но таква сум, директна)(wave)
1. Постојано истите муабети со плукање по форумот ги разнесуваш
2. Сакаш да си битна и приметена, затоа премногу пишуваш со плукање по форумот, а не со пишување нешто креативно што би развило дискусија
3. Ако нешто не ти се допаѓа, превземи акција за подобрување
4. Секој има право кога сака да се пушти на форумов, не му е никаква должност
5. Ако не планираш да бидеш креативна, туку само да плукаш и да шириш несоодветна содржина, има опомени и за тоа

п.с. Фер е тоа што до сега не си банирана поради многуте дупли јузери, туку ти е дадено шанса да си дел од форумов и да дискутираш. Почитувај го тоа и искористи го, успат шири позитива, не само негатива :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
1. Постојано истите муабети со плукање по форумот ги разнесуваш
2. Сакаш да си битна и приметена, затоа премногу пишуваш со плукање по форумот, а не со пишување нешто креативно што би развило дискусија
3. Ако нешто не ти се допаѓа, превземи акција за подобрување
4. Секој има право кога сака да се пушти на форумов, не му е никаква должност
5. Ако не планираш да бидеш креативна, туку само да плукаш и да шириш несоодветна содржина, има опомени и за тоа

п.с. Фер е тоа што до сега не си банирана поради многуте дупли јузери, туку ти е дадено шанса да си дел од форумов и да дискутираш. Почитувај го тоа и искористи го, успат шири позитива, не само негатива :*


Ееееј, полека малку, какви ти се овие навреди...доаѓаш после десет дена, ќе дадеш еден два коментари, па ќе те снема до наредниот месец!?,
Можеби не сум креативна, но сум искрена и многу ме нервираат куртоазни поздрави после 100години и тоа реда ради, без ефект...работава беше, дојдов, видов и отидов...демек

Не барај од мене дискусија, потруди се и ти, дискутирај со кого сакаш, Но мене не ми трлај сол на глава, не измислувам пуканки кога се е кристално јасно од моја страна и не ми ги спомнувај дуплите профили оти изгледаш ти смешно....
Поздрав..
Јас да сум ширела позитива.. А ти што ќе шириш дали знаеш!?
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ееееј, полека малку, какви ти се овие навреди...доаѓаш после десет дена, ќе дадеш еден два коментари, па ќе те снема до наредниот месец!?,
Можеби не сум креативна, но сум искрена и многу ме нервираат куртоазни поздрави после 100години и тоа реда ради, без ефект...работава беше, дојдов, видов и отидов...демек

Не барај од мене дискусија, потруди се и ти, дискутирај со кого сакаш, Но мене не ми трлај сол на глава, не измислувам пуканки кога се е кристално јасно од моја страна и не ми ги спомнувај дуплите профили оти изгледаш ти смешно....
Поздрав..
Јас да сум ширела позитива.. А ти што ќе шириш дали знаеш!?
Не ме сфаќај погрешно, дека сакам да те навредам, понижам или дека те мрзам, но ова е форум. Не е поентата во животот само да си искрен, туку и да знаеш дали тоа кое го кажуваш е исправно или не. Тролови има ќе тролаат, но често она каков си навистина надвор тоа го пренесуваш и на форумот. Биди малку позитивна, еве форумов нека ти биде тест за тоа како да влегуваш во дискусии и дискутираш на фер пријателски начин, а не постојано да се расправаш и плукаш. Добро и за тебе и за другите. А некој кога ќе се уклучи после 100 години не може да му судиме зошто е тоа така, сепак е ова форум, а животот надвор е приоритет и бара повеќе време за да му се посветиш.
 

Patika

Староседелец
21 февруари 2018
41
19
608
Сакам да кажам политичарите лажат, зато што ги има многуте што им веруваат! :place