Куче изгриза четири деца и една жена

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Кучето е најдобар и најверен другар на човекот така викаат постарите
Исто така рекле и `рани куче да те лае`...А знам дека нема да го извлечеш наравоучението, па ќе ти појаснам...
Значи дека ќе го гледаш цел живот кучето, ќе го храниш, ќе се грижиш и кога тогаш неговиот животински инстикт ќе надвладее и ќе се сврти против тебе...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne, Outrider and corki

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Исто така рекле и `рани куче да те лае`...А знам дека нема да го извлечеш наравоучението, па ќе ти појаснам...
Значи дека ќе го гледаш цел живот кучето, ќе го храниш, ќе се грижиш и кога тогаш неговиот животински инстикт ќе надвладее и ќе се сврти против тебе...
Не се сите кучиња исти,ако едно куче нападне не значи дека и другите се лоши
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

supersonik

Староседелец
27 август 2016
12
10
1,013
Анима Мунди па што се просто загрижени за животните, тоа страшно едно. Да прекинат да им се даваат донации, ќе се види колку се посветени... не дека вака веќе не се гледа.
Реално, не гледам што може да се направи моментално. Ко мислиш дојде живот, па еве сите сме со 30к плата, животните вакцинирани и згрижени пошто може да си дозволиме од платите и за нив да дадеме, улици и патишта средени, абе цвета. Тоа градоначалниците сите до еден еве 27ма година се посветени на народот, во 21ви век ветуваат инсталација на вонвселенски ствари ко канализации, рецимо, само уште кучињата-скитници остана да ги средат.

Греота што се случило, ама тоа е кога говедо од газда ќе пушти домашно куче во надворешен свет. Дали било тепано, па е агресивно, или е одбранбен систем од непознато, небитно, газдите се за ќотек.
Башка што таблоидиве претераа со глупи наслови и непроверени вести.[/QUkako i da e..resenieto e ednostavno...zgolemuvanje na kaznite..puta deset..za luge koi treniraat kucinja za borba...luge sto setaat kucinja bez korpa...i za gazdi cii kucinja napadnale covek...registracija na site kucinja , civi se.....skitnicite kucinja retko napagaat....i za niv ima resenie ..vardariste........ site gi znaeme gologlavite tipovi sto setaat kucinja zverovi....bez maski i si licat so kucinjata....so toa si ja nadopolnuvaat hrabrosta sto ja nemaat....jas mislam deka nekoi i gi zamenuvaat vo krevetot...koga nemozat da gi zadovolat svoite soprugi..
 

supersonik

Староседелец
27 август 2016
12
10
1,013
ako i da e..resenieto e ednostavno...zgolemuvanje na kaznite..puta deset..za luge koi treniraat kucinja za borba...luge sto setaat kucinja bez korpa...i za gazdi cii kucinja napadnale covek...registracija na site kucinja , civi se.....skitnicite kucinja retko napagaat....i za niv ima resenie ..vardariste........ site gi znaeme gologlavite tipovi sto setaat kucinja zverovi....bez maski i si licat so kucinjata....so toa si ja nadopolnuvaat hrabrosta sto ja nemaat....jas mislam deka nekoi i gi zamenuvaat vo krevetot...koga nemozat da gi zadovolat svoite soprugi..
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Namesto da se zastitat lugeto, se stitat kucinjata. Ako nekoe kuce napadne covek,se naoga opravduvanje. A ako covek mu frli otrov na kuceto, kazna za toj covek. Povazni se kucinjata? :(