Куче изгриза четири деца и една жена

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Јас неам ништо против пци-скитници, некако даваат дистописки шмек на ова умрено општество, е сеа ако нападне некое ќе си добие Њу Баланс патика во глава и готова ствар.
Од друга страна испуштени ротвајлери, исклучително и феноменално глупави, неуки и тупави песој се закана и треба да фрчат казни.
Чак би се рекло дека чување на таква монструозност е луксуз на кој треба да се воведе данок :kafe

Не можам да навлезам во психата на раја која чува такви бештии, ротвајлери, разни питови, добермани и шарпланинци (дното на песјиот свет) кога си постојат сосема фини раси како Сибирски хаски или немачки или белгиски овчар, па и Џек Расел, симпатично животинче :)
Дали нешто компензираат, дали се работи за некои внатрешни нерешени судири, дали се работи за обиди да се биде kewl, стравови...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
, е сеа ако нападне некое ќе си добие Њу Баланс патика во глава и готова ствар.
...


А што да прават тие душички што нема да можат да им понудат Њу баланс патика во глава на разјарените кучишта??
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ајде ќе те молам обиди се да замислиш една ситуација каде бесно куче со истурена ширум отворена њушка, во која се гледаат јаки оштри врвови на забите..гледаш како се нафрлило врз мало дете и некоја невина жена, гледаш како ги гризе и како партал ги влече, гледаш и слушаш врисоци од кои срце и здив ти престанува со работа...ШТО ЌЕ ПРАВИШ КАЖИ МИ ИСКРЕНО...зарем нема да се обидеш да најдеш некој стап, камен, нешто...зарем нема во тој момент да добиеш желба да го убиеш тоа куче!???
Не цитирај една реченица, така ја нема целата смисла што сум ја пишал. И мене да ме нападне куче ќе земам камен, стап ќе го мавам, но сега треба јас да купам отров и да го сеам низ населба зш некое напуштено куче искасало луѓе?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Не цитирај една реченица, така ја нема целата смисла што сум ја пишал. И мене да ме нападне куче ќе земам камен, стап ќе го мавам, но сега треба јас да купам отров и да го сеам низ населба зш некое напуштено куче искасало луѓе?
На голема жалост, бидејќи тие што треба да ја решат оваа проблематика, не ги бива за ништо освен за крадење и лапање на државни пари.