Чет муабети (ти реков-ми рече)

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
:wavespin Кај сте бе луѓе ? Кажете некој трач да прочитаме да се посмееме :zelen(star).
После бруката за Белата ноќ каде 1 саат и поќе немаше музика поради недостаток од електрична енергија, тоа се вестите од нашата Битола :D
Второ кај нас актуелно е новото разочарување од нашиот градоначалник каде ветува стадион од 18.000 гледачи од 2008 се до денес, а ништо не се прави, денес слушам од ФФМ ќе донирале монтажни трибини (запад и исток) као демек привремено дури не почнеле да градат статични (шо сум 100% дека нема да се случи) и ова е уште една во низот на лагите на Двојче...
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
После бруката за Белата ноќ каде 1 саат и поќе немаше музика поради недостаток од електрична енергија, тоа се вестите од нашата Битола :D
Второ кај нас актуелно е новото разочарување од нашиот градоначалник каде ветува стадион од 18.000 гледачи од 2008 се до денес, а ништо не се прави, денес слушам од ФФМ ќе донирале монтажни трибини (запад и исток) као демек привремено дури не почнеле да градат статични (шо сум 100% дека нема да се случи) и ова е уште една во низот на лагите на Двојче...

Не сакам многу политики, а и сам знаеш дека се што е главно, на власт или доминантно е или ретардирано или има коефициент на интелегенција колку едно муле.
Топ е денот за да испијам 5-6 нескафиња и да дремам со мачката над мене. Преубавитф сончеви зраци мамат за да се пие надвор некаде ама не можам воопшто, I just want to eat and sleep and sleep some more :zelen(star).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Не сакам многу политики, а и сам знаеш дека се што е главно, на власт или доминантно е или ретардирано или има коефициент на интелегенција колку едно муле.
Топ е денот за да испијам 5-6 нескафиња и да дремам со мачката над мене. Преубавитф сончеви зраци мамат за да се пие надвор некаде ама не можам воопшто, I just want to eat and sleep and sleep some more :zelen(star).
Тука ми се бендисва идејата со мачето :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дај бе упознајте ме со некој секташ не бидете лоши, животна желба ми е да се дружам со секташи :)
@Outrider има ли надеж
да ja чуваш оваа гулабица ? :)

Не сум го видел ова, да знаат гулабите кој им го злоупотребува називот ќе и ги скинат ушите :gjavol
Вака така оваа остана на "сцената" за разлика од Драганче на пример кој веројатно е во соодветна установа...
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не сум го видел ова, да знаат гулабите кој им го злоупотребува називот ќе и ги скинат ушите :gjavol
Вака така оваа остана на "сцената" за разлика од Драганче на пример кој веројатно е во соодветна установа...
Да не знаеш дали да жалиш или да се радуваш :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Сингл сум.
Излегов од врска со 10 години помлад од мене и еве го пред 2 дена ми се закачи друг младич, исто 10 год помлад ми го имал меракот.
Пред тоа се мував со помлад од мене, друг во игра е еден од Мк исто помлад од мене кој ќе чекал да сум му дала шанса некој ден.

Не знам што е работа со младиве, значи јас сум 32 годишна и ми треба сериозен маж во мојот живот, разбирам да се смуваме за 1 вечер или некоја кратка летна авантура чисто да не ми е досадно, но некако ми се лепат само млади.

Не дека не ми е убаво , не се жалам за секс со помлад, но дефинитивно морам да најдам нешто повозрасно, али видечемо, празници се ближат.
Е суден ти е некој младич :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malecka