Сенки

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Верувам и тоа мнооогу ;)
Ми се имаат случувано вакви работи и како што имам кажано страшно ме интересираат вакви работи.! (Затоа имам мислења во скоро секоја тема на потфорум Мистерии :zelen) Не е ништо друго туку ДУХЧИЊА :D
Иначе каква последица е намалување и попуштање на тон сам од себе на скрос нов телевизоррр ???
Имате оправдувања ама ај кажете за оваа (телевизорот не ми е расипан) :unsure (shake)
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
69438_523812720963964_189917868_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: KodaR, Podem and Kisserboy

Samara

Истакнат Член
25 март 2014
11
2
103
30
Ми се има случено....слушав тропање на комшијата на кров кога си идев по скратен пат...
а ни куче ни мачка имаше пошто застанав да видам ништо такво немаше,потоа р’жење како куче под терасата
а куче кај мене во двор не стапнало никогаш....мислев дека ме следат демони ( читав некои слични статии и демек демони те гонат )....али сватив дека е до психата :)
опушти се пушти си музика и мисли на друго ке видиш дека нема да ти се повторува тоа :)


јас седев на фб до 2 сабајле. и имав 3 мачки. татко ми и брат ми не беа дома. Само јас и мајка ми бевме. И се слушаше по скалите како некој да слегува. Станав да видам. мачките сите беа на горниот спрат и тие беа уплашени. слегов на долниот спрат немаше ништо. по неколку минути пак исто. пак станав, пак немаше ништо. седев на фб дури да се раздени. не заспав цела вечер.
 
Последна промена:

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Затоа што гледате многу Supernatural, филмови и документарки, и сте опседнати со паранормални работи.
Е затоа гледате сенки и слушате звуци навечер по дома... :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Samara

Истакнат Член
25 март 2014
11
2
103
30
Затоа што гледате многу Supernatural, филмови и документарки, и сте опседнати со паранормални работи.
Е затоа гледате сенки и слушате звуци навечер по дома... :zelen

ne gledam jas dokumentarki i supernatural tamu. samo horori i to so drustvo sama ne :D
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Опседнатоста со одредена форма на такви и слични појави што сте ги гледале дали на тв ,сте ги прочитале во книга мислам дека одреден период ви се впиваат во меморијата и сте опседнати со истите ,некој помалку некој повеќе и како што кажа @Aleksis да не гледате многу Supernatural ,а во спротивно баење ви е спасот ... :eek:(rain)

@MNOGO BITNO ;)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Не верувам во тие работи.И не постојат духови и натприродни чуда.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па кога би посветила малку време на такви паранормални појави за кој има документарци да не кажам реални баш нема да можеш ни да се двоумиш дали постои или не ...