Сакам да кажам/Сакам да прашам

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Хавана Неготино. Милица Тодоровиќ. Карта 300 - 350 денари. Видов најмалку 50 души што купиле карти ( и тоа пази .. предвреме !! ).
Да коментирам уште ? Нема.
По 3 чаше за најлепши стооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо' ако неком смета ма брига нас за тоооооооооооооооооооооооооооооо цецо!!!!!!!!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ile.jovanovski19

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Куќа стара сто години
На едно мало место, далеку од гужвите и градот, до една река има една мала куќа полна спомени, спомени стари сто години.
Години поминаа, приказни се запишаа, животи се раѓаа и умираа во неа, со неа, а таа остана така сама во тие полиња чекајќи го денот кога повторно ќе оживее. Денот кога уште една приказна ќе се запише во тие нејзини трошни ѕидови. Ѕидови полни радости, ѕидови покриени во црнила.
Беше ладна, а толку топла, кревка, а толку цврста, полна со љубов, љубов за секој што бил дел од неа. Беше дом, дом на радоста, дом на тагата.
Заминаа, ја оставија со тие суви студови, со тие пеколни горештини да умира, да пропаѓа секој следен ден. Но таа, куќа полна надеж остана, преживеа за уште една приказна да запише во својата стота година.
 
Последна промена:

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Зошто избегнувам козметичарки :
- Дрскоста и безобразлукот не знаат да го преќутат, секогаш имаат невкусен коментар, еднаш една заклучи дека не сум била мирна зошто имам лузна на веѓата.
- Не сум била на бразилска ама сум слушала дека се прашувало што, како, за кој се депилирало ? Значи од хигиенски причини не може, мора за некој...
- Не поднесувам друг да ме корне, а и гадно ми е да одам.
- Често се случува да се превжешти восокот и малите меурчиња да не се повлечат три дена.
- Мразам радозналост
:kafe(star).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Зошто избегнувам козметичарки :
- Дрскоста и безобразлукот не знаат да го преќутат, секогаш имаат невкусен коментар, еднаш една заклучи дека не сум била мирна зошто имам лузна на веѓата.
- Не сум била на бразилска ама сум слушала дека се прашувало што, како, за кој се депилирало ? Значи од хигиенски причини не може, мора за некој...
- Не поднесувам друг да ме корне, а и гадно ми е да одам.
- Често се случува да се превжешти восокот и малите меурчиња да не се повлечат три дена.
- Мразам радозналост
:kafe(star).

Јас да сум ко тебе вака ако ме праша некој за клиентите се спремам ќе му одговорам.
Со таквиот однос само тие си губат муштерии, закажи си некаде каде што се попрофесионални, има и такви.
Со фироманци како по книга што им е фироманијата не си фаќај работа.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Јас да сум ко тебе вака ако ме праша некој за клиентите се спремам ќе му одговорам.
Со таквиот однос само тие си губат муштерии, закажи си некаде каде што се попрофесионални, има и такви.
Со фироманци како по книга што им е фироманијата не си фаќај работа.

Сама најубаво, ниту глупави муабети да слушам ниту ништо.
Имам депилаторче и ептен сум задоволна. За поделикатните места ленти. Можеби треба дваесет минути повеќе ама веќе ми е навика и не ми е никаков проблем. (star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
језиво......лево десно лево десно лево десно.....и падна регалот и видов дека таму имало заборавени ВХС касети со снимени филмови...
Тоа е тој филинг кога немаш никаква контрола над ситуацијата :eek:

И Ресен стигна на насловни страни...
 

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Доста беше, и тие што не беа исплашени се исплашија, сега може да престане.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki