Сакам да кажам/Сакам да прашам

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
(facepalm)
Боже Господе..
Зош?
Немој да се изненадуваш душо,луге како овој пиун на ново наметнатиот и насилно набутканиот"пасрир" освен со дневно политички недоквакани знаења,повеќе од тоа умот му нема мрднаро ниту пола милиметар,повеќе од таквите неможе да се отчекува,.не е виновен и тој,да знае да те утеши во твојот случај,треба љубов да осетил.
Зарем не гледаш дека сето тоа инстиктивно го пишува,(ко животнине)сеуште рацете му се тресат од собирање кофи со лепак,плакати,транспарентнт,метални шики,бекатонки и др. глупости што носеше со него,дури дојде на сега бодликавата фотељја!
Така да немој да му даваш посебно значење на тоа што бессмислено,доаѓа,чкртнува и си заминува,оти има уште мноогу материјали за прибирање...10 год,не е мал период!Не ќе може уше бајаги време да се извлечка!
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Немој да се изненадуваш душо,луге како овој пиун на ново наметнатиот и насилно набутканиот"пасрир" освен со дневно политички недоквакани знаења,повеќе од тоа умот му нема мрднаро ниту пола милиметар,повеќе од таквите неможе да се отчекува,.не е виновен и тој,да знае да те утеши во твојот случај,треба љубов да осетил.
Зарем не гледаш дека сето тоа инстиктивно го пишува,(ко животнине)сеуште рацете му се тресат од собирање кофи со лепак,плакати,транспарентнт,метални шики,бекатонки и др. глупости што носеше со него,дури дојде на сега бодликавата фотељја!
Така да немој да му даваш посебно значење на тоа што бессмислено,доаѓа,чкртнува и си заминува,оти има уште мноогу материјали за прибирање...10 год,не е мал период!Не ќе може уше бајаги време да се извлечка!

Небитно.. Само знаеш што.. Пред некое време ко пишав комм за политика ми беше за 5 мин избришан ;) тоа кр те копка
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
(facepalm)
Боже Господе..
Зош?

Ами има симптоми дека особа е подмукла, злобна и дека изневерува или прави гадни ствари, една од нив е членување во партија, може не било тоа случај со твојот избраник ама ако било, тогаш ум за друг пат, мора да се препознаваат симптомите со време, не е само партиски ситуации, има многу знаци...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Немој да се изненадуваш душо,луге како овој пиун на ново наметнатиот и насилно набутканиот"пасрир" освен со дневно политички недоквакани знаења,повеќе од тоа умот му нема мрднаро ниту пола милиметар,повеќе од таквите неможе да се отчекува,.не е виновен и тој,да знае да те утеши во твојот случај,треба љубов да осетил.
Зарем не гледаш дека сето тоа инстиктивно го пишува,(ко животнине)сеуште рацете му се тресат од собирање кофи со лепак,плакати,транспарентнт,метални шики,бекатонки и др. глупости што носеше со него,дури дојде на сега бодликавата фотељја!
Така да немој да му даваш посебно значење на тоа што бессмислено,доаѓа,чкртнува и си заминува,оти има уште мноогу материјали за прибирање...10 год,не е мал период!Не ќе може уше бајаги време да се извлечка!

Моите постови се интересни, често едукативни па чак и комични, во секој случај си имаат вредност. Твоите се пресек на просечен двоножен сендвич. Амеба на Марс има повеќе оригиналност. Е сега тоа што после 11 години ќе ти секнат паричките тоа е твој проблем, освен ако од утре не станеш комуњар и почнеш да го славиш ликот и делото на црпнатиот од муртино, јас не ти сум крив за тоа, тоа е последица на специфична генетика и уште поспецифична средина, жално но вистинито...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Моите постови се интересни, често едукативни па чак и комични, во секој случај си имаат вредност. Твоите се пресек на просечен двоножен сендвич. Амеба на Марс има повеќе оригиналност. Е сега тоа што после 11 години ќе ти секнат паричките тоа е твој проблем, освен ако од утре не станеш комуњар и почнеш да го славиш ликот и делото на црпнатиот од муртино, јас не ти сум крив за тоа, тоа е последица на специфична генетика и уште поспецифична средина, жално но вистинито...

Немалку пати твоите постови ми се декларирани,и точно знам какви мислења може да се отчекува од тебе!Не се замарај да се објаснуваш,веќе имам изграден став за твоето постоење на форумот!
Незнам дали еднаш кажав,(напишав) дека апсурдно е да се зборува за твоите морбидни прашања,од твојата психичка состојба,..оди таму ако те играат твоите да ти дадат веќе корка бел леб да каснеш и не туку ми мудрувај тука,туку фати се со работа,оти за брзо може повторно да се вратиш во вашиот штаб со искршени прозорци,и ќе нема кој да ви ги замене!Зимата ќе смрзнете,ниту дрва ќе нема кој да ви купи!
Инаку не се плашам за да ми секнат паричките,набрзо најмалку 500€ ќе носам дома на моето семејство и планирам среќно со многу евра да живеам со вашиот недокажан режим!

Понекогаш се чудам,дали лугето на твој ранг можеби се нашле на местото на настанот во август 45та во хирошима или нагасаки,што воопшто ги пожалил госпот,па се вратиле тука со големи аномалии!
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
kletva.jpg

Клетвите на Македонските мајки ве стигнаа . Не се секирајте,најлошото уште не ви е дојдено..
Ќе плачете како мали деца,ќе цмиздрите,со генерации ќе измеќарувате,ќе се самоубивате...

23.06.17
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка