Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Смарагдни најубави, безобразни зелени.
Да падне жена во искушение, како што паѓам јас.
Еден поглед и скаменува, со поглед ме заведува.
Со бакнеж ме освојува и пак ме погледнува.
Ѕвездичка светнува, срце силно трепери.
Копнее душата за најубавите зелени...(star)
 

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Постои тој еден дел во мене кој не го покрива тагата од очиве,
таму спијат ангелите,
таму те посакувам,
таму те чекам да дојдеш,
само тивко, крадешкум, да не ги разбудиш,
укради ми бакнеж,
гушни ме цврсто, како само ти знаеш,
таму ти припаѓам,
таму сум своја, а сепак твоја.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Ооооф колку ми е тешко... Лелеј!
Ми доаѓа.. не знам...
Зошто баш јас... ...
 

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Не сакам да ги поминуваш деновите затворен во соба заради мене. Излегувам, се смеам, шетам, иако длабоко во себе сакам да се стуткам под ќебе и да се изнаплачам.
Така и вечерва, така и претходната.
Сакам да се исплачам додека те нема, не сакам да те секирам.
Извини што те лажам дека очите ме болат од работа на компјутерот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Ne bese prv sto dushata ti ja podariv no bese posleden.Ja trampase za parche nebo. I toa e dobro barem neboto go dopre. No nikogas nema nikomu da dozvolam pa i na sopstvenata krv da brishe pod so parche dusha. Ne idit, pa i najbezvredna da e. Ne e zaebancija. Za nisto ne se kaam i se bese kako od izvorot dadeno. Ne ti trebit ni mojata griza ni mojata misla, za tebe nenormalna e. No ke se prasas koi se ligjeto za koi se grizime?
Epa brat se grizime za tie samo do srceto sto ni se. Ne se grizam za randum chovek od sosednata ulica dali e dobar. I na svetov kako vejka na vetrot ke se svivam do zemja samo vistinata da ja ziveam a ne iluzijata.
Dosta mi se iluzii na se okolu mene, prepolna sum od nepotpolni relacii od sekakov vid. Chovek doagja vo godini koga stava crta kolku moze i kolku treba da sumira. Ne be, brat celata astralna proekcija ke ja vidis koga ke treba. A dotogas glumi ludilo. I ne se plashi togash verno za raka te vodam kako nekogash.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar, Iris* and corki

ile.jovanovski19

Истакнат Член
26 јуни 2017
15
2
103
28
Еднаш можеш да го осетиш тоа. Како?
Кога ќе те праша таа како си а тебе ти трепери цела снага а незнаеш зошто.
Немаш зборови со кои би и кажал како ти е кога си донеа, мислите ти се испреплетени и незнаеш што е вистина а што реалност.
И да си покрај друга сепак не е тоа исто кога би бил во нејзина близина.
Е дури тогаш кога некогаш и некој или нешто ќе те скрши однатре дури тогаш ќе бидеш свесен и ќе кажеш ТОА БЕШЕ ЉУБОВ :) (посветено на личноста која не ги заслужува овие зборови )

Sent from my 5010X using Tapatalk
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Љубовта, тагата, среќата се преценети и ја пакуваат болката во различни шарени хартии. Човек поставувајки ги сопствените граници и ограничувања мисли само дека допрел до безконечноста на љубовта, но се додека постои зборовите, но, чекај, неможам сега, молчи, скришно, пази и ред други постои само илузија на живеењето. Покажи ми каде ти е љубовта а јас ке ти ја покажам илузијата која ти се руши пред очи. Вистинската љубов непознава граници и таа е само халуцинација за обичниот човек.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar