Справување со стрес

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Јас утехата не ја барам во цигарите туку во трчењето. Во периодите кога сум под стрес сакам да се истрчам максимално и после коа ќе си дојдам дома се туширам и обавезно гледам некој добар филм.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: AnGelgirl24

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Се трудам да се утешам дека се ќе биде добро, си пијам кафе и плачам. Кога ќе се исплачам ми е барем малку подобро. Разговор со некој што е во состојба како вашата помага
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Правење нешто-вежбање,слушање музика.И ми помага кога разговарам со некој за некаков проблем.Не ми се јасни некои што не кажуваат што ги мачи.Се кријат во себе и не прават со тоа на нив да им биде полесно.
Надвор од темата:Денов ми е некако тежок.Добро е што имам да се спремам за испити.☕:)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па слушање музика не би помогнало да се справиш баш со стресот туку така, сепак мислам дека треба по широко да се гледа на тоа,а како јас личн мислам дека ете вежбањето е баш добро само кога би било константно не денес вежбаш па после една недела пак не така,исто секојдневни прошетки во друштво може да те одврати од стресот тс да го стимулира,пак ќе кажам зависи од видот на стрес и каква терапија ќе му дадеш :cool:
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Како минатата вечер што се справив нема подобро мислам, а многу и ќе се сложат.
За против стрес треба компатибилен партнер што знае да опушта.
Добра масажа и многу прегратки се дел од терапијата. :zelen(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Стрес . . Константно сум под стрес.. 10 дена можда и повеќе... Музика и само музика и само музика.. Мислам дека тоа највеќе ме смирува ама и ме растажува пак... Тоа што немам храброст ќе ме однесе под бели чаршафи!:frantic:frantic°°°
Неќам... :mad:banghead
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Стрес . . Константно сум под стрес.. 10 дена можда и повеќе... Музика и само музика и само музика.. Мислам дека тоа највеќе ме смирува ама и ме растажува пак... Тоа што немам храброст ќе ме однесе под бели чаршафи!:frantic:frantic°°°
Неќам... :mad:banghead
Сети се дека постојат луге што те сакат,имаш роднини пријатели,брат,сестра(претпоставувам),не вреди за никој да се покоруваш и да се самоуништуваш!
Остај ги белите чаршафи за добар и сладок сон!:)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Слушам музика,спијам,одам на кафе,се шетам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Зависно од стресот,но поголем дел од стресови,предизвикани од лоши родители кавги,развод,болест,сиромаштија,загуба на близок,итн,се лечи повеќе со седативи за смирување на нервниот систем.
Но стресот предизвикан од љубов...само љубовта може да го излечи!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina