Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
За овие двајца глава ставам на бесилка дека е така. Не порекнувам дека постојат такви машки што глумат другарство за да останат во близина на девојката, сум била и во таква ситуација, но мислам дека се поретки :)
Јас би рекла дека се поретки овие како што се твоите другари ако тврдиш дека те гледаат само као другарка отколку оние другите ама ок тоа е моја перцепција. Многу голем факто е и атрактивноста на девојката, не сакам да кажам дека ти не си атрактивна туку дека што е по атрактивна девојката тоа се помали шансите да машкото ја прципира како другар, ортак или како сакаш наречи го и обратно.
Жените ои имаат мушкобањасти изглед имаат поголеми шанси да остварат таков пријателски однос за разлика од оние кои се поженствени.
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Јас цело време сум мислела дека имам еден куп машки другари цел живот оти сум народски човек, оти знам да дадам совет, да чувам тајна, да си излезам на пиво, тоа да ти било оти не сум доволно атрактивна и машкуданеста...:|:(
Е додуша сакам стрипови.
И гејмање.
И не сум толку атрактивна :D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Јас цело време сум мислела дека имам еден куп машки другари цел живот оти сум народски човек, оти знам да дадам совет, да чувам тајна, да си излезам на пиво, тоа да ти било оти не сум доволно атрактивна и машкуданеста...:|:(
Е додуша сакам стрипови.
И гејмање.
И не сум толку атрактивна :D

Please, make conversation with me. :'))

I'm gamer, i like manga....


Plzzz :'))
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
А со неатрактивни правиш муабет? Многу клучна информација е таа :D:D

Јас сум човек со широко срце и отворен за пријателства, единствено членот ми побуди сексуални чувства и пред цел форум ја прашав. :(