Сакам да кажам/Сакам да прашам

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
@Ѕвездичка кажи му шо значи поимот Але :rolleyes:

Але остај шо ќе му кажвам, ќе треба 2 сати кафе да пијам и синката три сати да го чекам сметче да ми донеси :zelenИнаку мразам спорт, ракомет органски не можам да смислам, ниту да играм, за гледање утакмици да не прам муабет. Овие пациентите Комити пееле за Чкембарите. Stupidity level over 9000(star)
Инаку типична фаца на умоболен навивач
069.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Але остај шо ќе му кажвам, ќе треба 2 сати кафе да пијам и синката три сати да го чекам сметче да ми донеси :zelenИнаку мразам спорт, ракомет органски не можам да смислам, ниту да играм, за гледање утакмици да не прам муабет. Овие пациентите Комити пееле за Чкембарите. Stupidity level over 9000(star)
Инаку типична фаца на умоболен навивач
069.jpg

Ракомет е фудбал за лица со посебни потреби...:gjavol
Не знам каква мака имал тој што го измислил :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Леее ја не сум кој знае каков навивач пред големите екрани, во живо поќе сакам да гледам ама вие двајца па ептен големи хејтери испаднавте :giggle•••
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Леее ја не сум кој знае каков навивач пред големите екрани, во живо поќе сакам да гледам ама вие двајца па ептен големи хејтери испаднавте :giggle•••

Не е хејтање, едноставно ракометот е безвеза спорт. Имаш видено деца да играат ракомет, онака сами по себе да се соберат? Освен ако не ги тераат на физичко нема шанси, не ги интересира тој блам од спорт.
Правилата се навистина како за лица со специјални потреби, нема офсајд, има некоја зона од шест метри каде што не смеело да се влегува пред голман (!?) и пред линијата се влечат за дрес и се дрпаат некакви сивоњи со физиономии на жртви на Фукушима, некакви запотени, дебели, забрадени, мрсни ликови кои се тегачат за тоа топчето како хиени за мрша.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ме потсети на најглупавиот период на физичко кога девојките кои тренираа ракомет сакаа само тоа да се игра. Една од причините поради кои го мразам. Друга причина е што една така пополничка соученичка моја се затрча се сопна и падна врз мене, конкретно на раката моја и ептен трауми имам. Исто воопшто не ми се допаѓа констуркцијата на телото посебно кај женските ракометарки.
Топката е со најглупава димензија зошто никогаш не можеш убаво да ја држиш во раце. :cenzura(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and ●Untouchable°

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Универзален лек за се'?

Коњак или нагалено коњаче. Кралски напиток. :)

cognac.jpg

Нова влада, Вардар шампиони оле оле олеееее одлично тргна со смената на власта.
Најдобро знаменце е ова мајке ми. :D

SMILEYPOTFLAGWAVING.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and escape