Секс - водење љубов

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
за мене има разлика, Секс и водење љубов не е исто, а како што наведе. сум практувала водење љубов и ништо друго
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Е има разлика водење љубов е бакнување,нежни добири итн. Секс е секс
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Има разлика голема,многу се разликува
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Работата е ако сето тоа е вистинско,едноставно да се препуштиш временски во тоа и да нема никакви препреки,забрани,табу потези макар биле и махинални,се оди од кој било почеток и се доаѓа до кој било крај па и обратно,сето тоа би било толку јако што на некој начин би разбудиле и чувства кој не биле до тогаш,едноставно би се почувствувале како силно едно! (hug):cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Big Berta

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Читнав вака некое коментарче меѓу редови и се чудам како може да е водење љубов и секс ИСТО..
Никогаш за мене не може да биде исто. Водење љубов е баш она да се препуштиш од љубов на човек што знаеш дека те љуби колку ти него, да уживаш лагано да заборавиш кога почнало а да неќиш да заврши. Да се љубиш со поглед, со прсти телата да водат љубов. А се знае кој е резултатот на ова..
Ми се десило еднаш да "водам љубов" а ми се спиело ми се плачело. И сакав и неќев. Се покајав што не заспав. Секс ко секс- за мене силување. Толку грдо се осеќав. Разговарав и веќе тоа не се случи . Ако не е со емоции тамански водење љубов мене не може да ме усреќи може само да ме урне..
Онака ради реда.. никад више.
Има разлика!!!!
( хорхе за преЦедател :giggle)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Секс е коа имаш потреба да се клецнеш, а водење љубов е коа имаш потреба да се клецнеш и после тоа сакаш да се гушкате и супер ти е така.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Си има дефиниции што е секс а што е водење љубов