Сакам да кажам/Сакам да прашам

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
ЗЛАТНА БУБАМАРА 2017 (worried)
Го читам Боки 13 легендата и сватив дека не сум мислел само јас така,го знам лично,а и го почитувам меѓу другото дека е искрен и без влакна на јазик.
Колкава доза на простаклук можеме да има поготово од луѓе од кој не сум очекувал,мене лично би ми било срам да се наоѓав помеѓу таа публика тамо и сигурно ќе си одам во секунда без око да ми трепне.
Баш како на бит пазар се делеа наградите (бубамарите),организација НУЛА,по мизерија немам видено,еден се повикува на сцена па дели награда на друг како чорапи на семафор кај мавровка .
Тавитјанон па со србски нагласок,како клошар некој,застанал како мисир со рацете во џеб и објаснува како он се знаел со Аки,к*р ме заболе он со кој се знае.
Бојан 13 баш забележал како на бината има еден тон кабли со што тоа кажува се,Сашко Коцев топ како и секогаш сам за себе затоа што никој не го доживува тоа,аи смачено му е веќе господата се дојдени демек еве бевме на бубамара,тоа е муабетот,секоја чест за Тамара и Росана која покажаа дека тоа што некогаш се пеело никогаш нема да се заборави како кај нив така и кај нас,дека ова сеа што се пее и кој го пеат некој си no name не пали,никој тоа не го слуша.
Хорот кој е одличен од македонски се претвори и малце во српско-хрватски тоа не ми е јасно никако (појела ме туѓа срамота вика). (facepalm)
Не искочив у петокот за да ја гледам бубамарава, но што да видам. Исти ликови и тоа пола со последна активност пред неколку години, но поделија награди со измислени категории колку да се надополни програмата.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Сакам да прашам до кога вакаааааааааа??
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Помина некое време откако бев "убиен" од најсаканата личност што некогаш сум ја сакал во овој живот и и дозволив да ме врти ко шо сака. :D

Прероден сум мајке му, истиот сељак сум шо и бев порано. ^_^

Че е**м се че е**м.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Некои луѓе цело време за себе велат дека се сељаци, а ако ти им го кажеш тоа, очи ќе ти извадат..е ај сега фани им го крајот(think)
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Да се собереме ние што не ги гледаме Омер и Дефне и да се преселиме на Марс. Кај и да се свртам, секаде ги има, бетар од епидемија на некој вирус се.
Отров.
Отров.
О.Т.Р.О.В
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and JaMi