Сакам да кажам/Сакам да прашам

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
@incule те исекоа во корен откако те искритикуваа добронамерно без потреба, еден пост немаш од тогаш, а мене некако лично ме засегна кога се работи за изразувањето, пишувај си како што умееш и не застанувај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
@incule те исекоа во корен откако те искритикуваа добронамерно без потреба, еден пост немаш од тогаш, а мене некако лично ме засегна кога се работи за изразувањето, пишувај си како што умееш и не застанувај.
Не застанувам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Podobro e da go izvadat zivotinskoto vo niv zasto togash nema da go pravat vozduhot otrov, nema da ostavaat deca po ulici tuku ke se gruzat za niv, ke lovat kolku sto im se jade a nema da pecalat milioni i za 5 unapred generacii, i najsilniot i najubaviot primerok ke e predvodnik na grupata a ne najslabiot i najglupiot...ke se organiziraat vo grupi koi ke funkcioniraat i sekogad ke vazat isti pravila bo prirodata a ne vrski i partiski knishki...Taka sto ako gi prifatime pravilata na zivotnite daleku podobro ke ziveeme.
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
СДК - Преку к*ро ми е од факултетот и од идиотските професори
Сега ти е преку тоа, а кога ќе почнеш да работиш, не е лошо да го прочиташ Данте Алигиери, извини вака без лоша намера.