Сакам да кажам/Сакам да прашам

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Прво, извинете шо се мешам у сред дискусијата офтопик скроз, ама сакам да прашам дали некој скоро бил до Атина? Aко има некој шо бил или има некаква информација, слободно нека пише порака.:sram Треба да стигнам на одреден датум во одредено време, се пребарав освен агенции и ништо не ми одговара. Help please!!!:frantic
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Не секој знае за тие теми, така да мислам дека работата на администрацијата е токму тоа да ги префрла мислењата во соодветни теми, повеке би рекол чистачкиот тим, бидејки ви е иста работата како и на чистачите, бришете г*мна, кастрирате, кратете туѓи мислења, блокирате, казнувате и така натаму ...

Ајде, кој отвара прв?
Лошо е што ја потценуваш работата на чистачите, да не се тие, вие високата класа ќе потонете во сопствените г**на.
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Лошо е што ја потценуваш работата на чистачите, да не се тие, вие високата класа ќе потонете во сопствените г**на.
Тука сте за да ни слугувате, не да ви идеме го г*зот ^_^
Изберени сте од нас и за нас, не за лични потреби и јачање на своето его
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Прво, извинете шо се мешам у сред дискусијата офтопик скроз, ама сакам да прашам дали некој скоро бил до Атина? Aко има некој шо бил или има некаква информација, слободно нека пише порака.:sram Треба да стигнам на одреден датум во одредено време, се пребарав освен агенции и ништо не ми одговара. Help please!!!:frantic
Ептен зезната комбинација на транспорт треба да користиш. Најди начин некако да стигнеш до Солун, отаде види дали имаш некаков контакт до Атина. А верувам имаат они.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Пушти ми слики4е од тебе како прави6 ајвар, ина4е ни6т0 не м3 копка:DD


Не брат, секој има право да пишува што сака и да дискутира но темата СДК/СДП е во општи муабети, значи нешто прашуваш поврзано со некоја општа тема, се дискутира за нешто паметно, не за мерење на кој му е подолг. За такви работи имаш теми Испукајте се, чет муабети, критики за администрација и други теми. Тоа ти е исто ко во љубовна исповедувачница ти да пишуваш за тоа со кој член добро стоиш, кој модератор го мрзиш и други форумски препуцавања.





И доста со глупи муабети, имаме интересни новости, ПОЧНУВА НАТПРЕВАРОТ ВО ФОТОГРАФИЈА, напунете ги апаратите и телефоните, ќе ви требаат:DDDD

Важи ќе ти пратам. Знам и сарми и полнети пиперки. Можам и дрва да исцепам. Блазеси му на мажот ми бе :zelen(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Прво, извинете шо се мешам у сред дискусијата офтопик скроз, ама сакам да прашам дали некој скоро бил до Атина? Aко има некој шо бил или има некаква информација, слободно нека пише порака.:sram Треба да стигнам на одреден датум во одредено време, се пребарав освен агенции и ништо не ми одговара. Help please!!!:frantic
Имаат меѓуградски автобуси, но на станиците пишува само на грчки а работниците на постојките абер англиски немаат, така да тешко ке се снаоѓаш со градски превоз. Број грчки ти е обавезителен бидејки парите ти летат па ке немаш да контактираш никој, и ке западнеш во непосакувани тешкотии.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Прво ми велиш да се ДРЖАМ за квалитетот а сега пак велиш дека незнаеш за што точно се држам.
Втора работа е што никаде не спомнав било какво мерење на незнам што.
Трета работа е што секогаш сакаш да ми дадеш разни епитети а можеш да се воздржиш од таа твоја некултура.
Каде сакам, таму ќе пишувам!
За која некултура збориш? Кој референт си, впрочем, кога веќе сакаш да отвориш тема за мерење?
Пази молим те, од една страна збориш за квалитет, од друга го имаш поништувано систематски и тоа од почетокот на твоето членување тука.
Еден влог, што да ти кажам...
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
За која некултура збориш? Кој референт си, впрочем, кога веќе сакаш да отвориш тема за мерење?
Пази молим те, од една страна збориш за квалитет, од друга го имаш поништувано систематски и тоа од почетокот на твоето членување тука.
Еден влог, што да ти кажам...
Мислам дека е подобро ништо да не ми кажеш, освен лоши работи, друго и незнаеш да ми кажеш..затоа најдобро скокај ме и не ме читај, воздржи се од коментари.
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Ептен зезната комбинација на транспорт треба да користиш. Најди начин некако да стигнеш до Солун, отаде види дали имаш некаков контакт до Атина. А верувам имаат они.

Имаат меѓуградски автобуси, но на станиците пишува само на грчки а работниците на постојките абер англиски немаат, така да тешко ке се снаоѓаш со градски превоз. Број грчки ти е обавезителен бидејки парите ти летат па ке немаш да контактираш никој, и ке западнеш во непосакувани тешкотии.

Гледав комбинации автобус до Солун + авион до Атина, автобус + воз, летови Скопје - Атина, летови Софија - Атина, летови Белград - Атина. Ништо не одговара. Доџе ми да вриснем ал немогу....
Инаку фала ви и на двајцата :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Мислам дека е подобро ништо да не ми кажеш, освен лоши работи, друго и незнаеш да ми кажеш..затоа најдобро скокај ме и не ме читај, воздржи се од коментари.
Верувај се трудам.
Но кога веќе отвараш тема за муабет со критики кон форумов, секогаш прво постави си го прашањето за себе колку имаш самата придонесено за квалитет, а подоцна пиши мислење/критика. Оти лесно е сите да критикуваме и плукаме. Но без доволна постава, тоа се сведува на ваков муабет - секој ќе исплука секого, и на крај сите правиме лоша слика на форумов. Ако мислиш дека треба да молчам на секое твое мислење, секако дека тоа го правам. Но дали и ти некогаш молчиш за секое нечиво мислење?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule