Инцест

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
http://republika.mk/648503
Дур сме кај темава.. хааа ова не можам да го сварам.. никако.
Од брачеда ми другарка што живее во Австрија била силувана на нејзини 8год од братучед и кој тогаш имал 15 год. Девојчето го запознав лично, се плаши и ден денес да остане сама или кога е сама само спие. Со машки.. тоа е трагедија. . А типот и се заканувал дека ако на некој каже, ќе и наштети на сестра и..
И ден денес се тужат затоа што го мразат инцестот, затоа што не им се битни ни пари ни имот ни корен ни к***ц..
Што е до мене, ја би таквите да се бесат! Сместачки
Не знам каква врска има оа со инцестот, ова повеќе е за тема силување. Без оглед кој е силувачот силување е силување, овде би требало да зборуваме за инцестот врз доброволна основа и без да се меша брак, деца.. значи да се задржиме само на чист секс поврзан со инцестот и аргументација за и против во таа насока, да ги оставиме гените и слични клишеа на страна.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
За овие кралскиве семејства , сум читала и слушнала дека си практикуваат инцест , ама грозно ми е од самата помисла на тоа да се " плеснам " со прв братучед |-( . Во мојава фамилија , има едни такви , ама 4 или 5 братучеди беа , не беа баш блиску . Мојте ме воспитале дека до 3-то колено никако не смее да се заљубиш а камо ли да се земеш па згора и деца да имаш :| . Ама ја , 3-то колено можам да го " сварам " некако ама први братучеди ? Мајка-син или татко-ќерка ? Неможам никако да ја сватам психата на ваквите (puke)
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
За овие кралскиве семејства , сум читала и слушнала дека си практикуваат инцест , ама грозно ми е од самата помисла на тоа да се " плеснам " со прв братучед |-( . Во мојава фамилија , има едни такви , ама 4 или 5 братучеди беа , не беа баш блиску . Мојте ме воспитале дека до 3-то колено никако не смее да се заљубиш а камо ли да се земеш па згора и деца да имаш :| . Ама ја , 3-то колено можам да го " сварам " некако ама први братучеди ? Мајка-син или татко-ќерка ? Неможам никако да ја сватам психата на ваквите (puke)
Кога разговараме за инцест не зборуваме за лјубов, деца, брак... зборуваме чисто за плескање. Зошто би ти било грозно да се плеснеш со некој што ти е близок а ти е сосема ок да се плеснеш со некој кој си го запозаа пред месец дца? Зошто споделувањето на тој вид нежност со некој близок ти изгледа грозно? Јас мислам дека во минатото инцестот бил сосема нормална работа па фала богу сме успеале да преживееме до ден денес.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: rikica01

rikica01

Истакнат Член
19 ноември 2015
58
20
118
28
Инцестот го има и ден денес ама е многу редок. А по некогаш за инцестот е крив и друг.

Се направи инцест пред 1 или 2 години не знам точно , се заљубиа и таа остана трудна од него, кога за првпат ја однесе дома му кажаа дека му е блиска роднина и на крајот таја се спобудали го абортира , а дечкото се самоуби.
 
Последна промена од модератор:

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Ок за луѓе кои не се познавале , од други причини . Инаку , штознам , повеќе би споделила интимност со некој кој не го познавам отколку со роднина . Утре роднината ќе дојде кај мене на гости , зборувам за кога и двајцата ќе имаме фамилии , како да го погледнам јас него во лице ? Што ако тој кажал на жена му , а јас не на маж ми па дојде до поголем проблем ? Кој одлучил нека си тера , јас не би .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

rikica01

Истакнат Член
19 ноември 2015
58
20
118
28
Постојат и инцести за кој и двајцата знаат дека се роднини ама пак сакаат да имат нешто помегу нив.
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Постојат и инцести за кој и двајцата знаат дека се роднини ама пак сакаат да имат нешто помегу нив.
Не гледам што има тука лошо и да сакаат да имаат односи? Немојте пак да ми давате аргументи брак, деца, генетика.... Зборуваме за обичен секс.
Ок за луѓе кои не се познавале , од други причини . Инаку , штознам , повеќе би споделила интимност со некој кој не го познавам отколку со роднина . Утре роднината ќе дојде кај мене на гости , зборувам за кога и двајцата ќе имаме фамилии , како да го погледнам јас него во лице ? Што ако тој кажал на жена му , а јас не на маж ми па дојде до поголем проблем ? Кој одлучил нека си тера , јас не би .
А зошто да не го погледнеш во очи? Што е лошо ако сте размениле малку нежност? Да си го навредила, повредила... па да сфата, ама вака?
А зошто тое не би прдолжило и кога сте во брак, како роднини никој нема да се посомнева што си одите еден кај друг на гости, па дури ни вашите партнери.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
За инцест-силување, читам по статииве нон-стоп, за една недела имаме три случаеви, каде татковците „воделе љубов“, со нивните ќерки од по 12, 13, 10 год. возраст. Ужасно и страшно. :) кога прочитав, косата ми се крена. И тоа, од областа на Македонија, ван Скопје, Куманово, од по руралниве средини, најчесто се случува да западнат во некои нивни кризи и да се плеснат меѓу себе. :) Ова плескањево, муабетам за помеѓу двајца братучеди, брат сестра, возрасни и знаат во што се впуштаат. А,не им пречи. И е распострането овде кај нас, ама слабо се зборува за тоа и вешто се кријат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki