Сакам да кажам/Сакам да прашам

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ако си во можност сама донирај. Времето е такво што се нема доверба во никој, ќе дадеш на некој ќе ти рече ќе го донира, уствари ќе го шитне за некој денар. И тој на кого му треба пак ќе остане со празни раце. Ехее за време на поплавите полно имаше такви, затоа само лично. Тебе ти треба? Еве ти. А вака некој друг да дава, не верувам, алчноста е поголема.
А бе ок тоа така е ...Ама не сум во можност сега да барам луѓе...немам идеја, а имам малку време, станот треба што побрзо да се испразни...А плус и нема кој да ги крева тие ствари...Не ми е битно кој ќе ги земе, само да се ослободам од нив...некој да дојде да ги крене и готово.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Iki4ka

Истакнат Член
1 септември 2016
4
2
103
34
Дечки ај предложете приватно џакузи негде по Скопјево...
 

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
Вчера ја имав можноста да се запознаам со една женска која направи бум лани. Таа ми е и колешка и на професионално поле и на тоа што си го правиме како хоби. Лани ја претставуваше Македонија на изборот за мис.
Женската е супер, а и таков карактер што сака да е во центар на внимание не ми смета. Се надевам дека ќе соработува со Lakme и во иднина. :)
Дунaвкa јa упoзнa?
Кoј бум гo нaпрaи oнa жити се :D
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Изразување на незадоволство ради угрозена лична безбедност и дискреција не се симнува со една ѕвездичка рејтинг на главниот оператор, туку со излез на улица.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Во тек била пост-продукција на филмот Треинспотинг 2. :eek:mad::eek:(facepalm) Премиерата некаде при крај на годинава, истиот состав, режисер, сценарист.
ЗОШТОООООООООООООООООООООООООООООО?????????
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
СДП Дали знаете некој што откупува стар мебел или некои здруженија кои собираат стар мебел и покуќнина за да им го донираат на некои социјално загрозени семејства?

https://www.facebook.com/groups/880016118728947/
здружение за помош на самохрани мајки, гарантирам дека нема да злоупотребат
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina